Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga paga si gjyqtare nė Gjykatėn e Rrethit Gjyqėsor Tiranė, 1 156 643 lekė.
2) Tė ardhura nga paga si gjyqtare nė Gjykatėn e Apelit Tiranė, 180 482 lekė.
3) Tė ardhura nga pjesėmarrja nė Europian Patent Office nė Gjermani, 615 euro.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateBashkėshorti, Z. Alban Toro, tė ardhura nga puna si avokat, 2 551 243 lekė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja e depozitės bankare nė emėr tė deklarueses dhe tė njė personi tjetėr, shtesė 100 000 lekė, kontribut i babait.
2) Gjendja e depozitės bankare nė emėr tė deklarueses dhe tė njė personi tjetėr, shtesė 150 000 lekė, kontribut i vjehrrit, z. Irfan Toro.
3) Gjendja e depozitės bankare nė emėr tė deklarueses dhe tė njė personi tjetėr, shtesė 100 000 lekė, kontribut i babait.
4) Gjendja e depozitės bankare nė emėr tė deklarueses dhe tė njė personi tjetėr, shtesė 100 000 lekė, kontribut i vjehrrit, Z. Irfan Toro.
5) Gjendja e depozitės bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 1 105.18 euro.
6) Gjendja e depozitės bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė emėr tė deklarueses dhe tė njė personi tjetėr, 2 536 585 lekė.
7) Gjendja e depozitės bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė nė emėr tė deklarueses dhe tė njė personi tjetėr, 1 354 506.99 lekė.
8) Gjendja e depozitės bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, llogari page, 216 069 lekė.
9) Gjendja e depozitės bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, llogaria pėr veprimet e kredisė, 144 004 lekė.
10) Bashkėshorti, Z. Alban Toro, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė si person fizik, 2 324.38 euro.
11) Bashkėshorti, Z. Alban Toro, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė si person fizik, 684 369.8 lekė.
12) Bashkėshorti, Z. Alban Toro, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 114 761 lekė.
13) Gjendja e llogarisė sė pėrbashkėt bankare me bashkėshortin nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 2 768.81 euro.
14) Bashkėshorti, Z. Alban Toro, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 208 637 lekė.
15) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė,174 489.98 lekė.
16) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė,llogari kursimi 1 501.94 lekė.
17) Kredi bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, e pėrbashkėt me bashkėshortin nė shumėn 5 000 000 lekė pėr blerje ap. marrė mė 07.03.2011 deri mė 07.03.2031 me normė interesi 4 %. Detyrimi i shlyer 200 581.9 lekė, detyrimi i mbetur pashlyer, 3 953 766.98 lekė.
18) Hua ndaj njė personi fizik, e pėrbashkėt me bashkėshortin, detyrimi i shlyer 5 000 euro, detyrimi i mbetur pashlyer, 15 000 euro.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description
Nuk ka