Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga paga si gjyqtar pranė Gjykatės sė Rrethit Gjyqėsor, Tiranė (01.01.2016 - 08.11.2016.), 1 172 372 lekė neto.
2) Tė ardhura nga paga si gjyqtar pranė Gjykatės Apelit, Tiranė (08.11.2016 - 31.12.2016.), 203 999 lekė neto.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Tė ardhura nga interesat e depozitės bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, nė emėr tė vajzės, 9.99 euro.
2) Bashkėshortja, Znj. Dezdemona Gaxha, tė ardhura nga paga pranė RBAL, 2 501 711 lekė neto.
3) Bashkėshortja, Znj. Dezdemona Gaxha, tė ardhura nga interesat e depozitės bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 3.68 euro.
4) Bashkėshortja, Znj. Dezdemona Gaxha, tė ardhura neto gjatė vitit 2016 nga investimi nė bono thesari, 214 239 lekė.
5) Djali, Z. Kristi Gaxha, tė ardhura nga interesat e depozitės bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 1.75 euro, gjendja mė 31.12.2016 ėshtė 3 862 euro.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja e fondit tė pensionit nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtesė 60 000 lekė, tė ardhura nga paga. Gjendja mė 31.12.2016 ėshtė 196 123.37 lekė.
2) Gjendja e depozitės bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 0 euro, llogaria ėshtė mbyllur dhe shuma ka kaluar nė llogarinė e bashkėshortes.
3) Kredi bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė shumėn 120 000 euro pėr shlyerjen e detyrimit ndaj shoqėrisė pėr blerjen e ap.. Detyrimi i shlyer 6 617 euro, detyrimi i mbetur pashlyer, 88 931 euro.
4) Bashkėshortja, Znj. Dezdemona Gaxha, fond pensioni krijuar gjatė punėsimit pranė Raiffeisen Bank me kontribut personal 60 000 lekė dhe 24 000 me kontributin e punėdhėnėsit, shtesė 84 000 lekė, gjendja mė 31.12.2016 ėshtė 646 012 lekė.
5) Bashkėshortja, Znj. Dezdemona Gaxha, gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, llogari page, pakėsim 25 379 lekė.
6) Bashkėshortja, Znj. Dezdemona Gaxha, gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, llogari page, pakėsim 14.48 euro.
7) Bashkėshortja, Znj. Dezdemona Gaxha, shlyer detyrimi dhe mbyllje e kartės sė kreditit nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė shumėn 7 100 lekė.
8) Bashkėshortja, Znj. Dezdemona Gaxha,, shlyer detyrimi nė njė bankė tė nivelit tė dytė pėr pagesėn me kartė krediti, 2 461.54 euro.
9) Bashkėshortja, Znj. Dezdemona Gaxha,, shlyer detyrimi nė njė bankė tė nivelit tė dytė pėr pagesėn me kartė krediti, 13 556.47 lekė.
10) Djali, Z. Kristi Gaxha, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtesė 1 000 lekė, transfertė nga prindėrit. Gjendja mė 31.12.2016 ėshtė 1 050 lekė.
11) Djali, Z. Kristi Gaxha, gjendja e depozitės bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 0 lekė pasi llogari ėshtė mbyllur dhe shuma ka kaluar nė llogari tė nėnės znj. Dezdemona Gaxha.
12) Djali, Z. Kristi Gaxha, detyrime pranė njė banke tė nivelit tė dytė pėr pagesa me kartė krediti, detyrimi i shlyer 160.96 euro, detyrimi i mbetur pashlyer, 112.71 euro.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description
Nuk ka