Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura prej 1 434 360 lekė nga paga e deklaruesit nė pozicionin e gjyqtarit.
Incomes from Bonuses
Incomes from Advisor / Member of Boards
Incomes from bank interests
Incomes from Rent
Incomes from Businesses and Entrepreneurship
Incomes from Shares
Incomes from Publications and Copyright
Incomes from Heritage Rights
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1)Tė ardhura prej 609 605 lekė tė bashkėshortes nga paga e mėsueses.
2) Zoti Kushtrim Selimi ka pėrfituar 792 000 lekė tė ardhura nga paga si punonjės nė shėrbimin e ēėshtjeve tė brendshme dhe ankesat, nė Ministrinė e Punėve tė Brendshme.
3) Tė ardhura prej 44 000 lekė tė bashkėshortes se zotit Kushtrim Selimi nga paga si juriste nė Kapital Invest, pėr periudhėn janar – shkurt 2016.
4) Tė ardhura prej 525 087 lekė tė bashkėshortes se zotit Kushtrim Selimi nga paga si juriste nė Bankėn Kombėtare Tregtare, pėr periudhėn mars– dhjetor 2016.
Payments received for obligations from third parties
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1)Gjendja nė llogarinė rrjedhėse tė pagės pranė Tirana Bank nė datė 31.12.2016 ėshtė 415 lekė.
2) Gjendja cash nė datė 31.12.2016 ėshtė 1 000 000 lekė. shuma ėshtė e mbetur nga kredia e marrė nė BKT nga djali Kushtrim Selimi, pėr punimet nė objektin e deklaruar prej tij.
3) Gjendja nė llogarinė rrjedhėse tė bashkėshortes pranė BKT nė datė 31.12.2016 ėshtė 32 630 lekė.
4) Zoti Kushtrim Selimi deklaron shpenzime prej 9 447 913 lekė, pėr ndėrtim tė objektit me destinacion Bar – Restorant- Hotel me sipėrfaqe shesh ndėrtimi 90 m2, 3 kate mbi tokė; godina e karburantit me sipėrfaqe 60 m2, njė kat mbi tokė. Kjo sipėrfaqe pėr ndėrtim ėshtė marrė me qira sipas Kontratės sė Qirasė dhėnė nga ish-Komuna Tropojė (sot Njėsi Administrative Tropojė) me datė 19.05.2014, sipas Vendimit tė Kėshillit tė Komunės me datė 19.05.2014. Ndėrtimi ka filluar nė korrik 2014, nė bazė tė lejes sė ndėrtimit tė datės 08.07.2014, i papėrfunduar.
5) Gjendja nė llogarinė e pagės sė bashkėshortes sė djalit, zonjės Jutbina Selimi, nė datė 31.12.2016 ėshtė 9 373 lekė.
6) Zoti Kushtrim Selimi deklaron se nė datė 27.09.2016 ka marrė 5 500 000 lekė kredi pėr investim nė Objektin qė po ndėrton. Kredia ėshtė dhėnė me njė afat prej 15 vitesh, dhe me interes fiks 4.5 % i aplikuar pėr vitin e parė.
7) Zoti Kushtrim Selimi deklaron gjendje cash prej 1 400 000 lekė, shumė e mbetur nga kredia e marrė pranė BKT-sė, pėr punime tė objektit tė deklaruar mė sipėr.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description
Zoti Hasan Selimi bashkė me tė birin kanė paguar 1 475 euro pėr shlyerje tė kredisė bankare afatgjatė pėr blerje shtėpie tė marrė gjatė vitit 2008. Detyrimi i mbetur nė datė 31.12.2016 ėshtė 19 764 euro.