Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura prej 1 173 991 lekė nga paga nė pozicionin e gjyqtares.
Incomes from Bonuses
Incomes from Advisor / Member of Boards
Incomes from bank interests
Incomes from Rent
Incomes from Businesses and Entrepreneurship
Incomes from Shares
Incomes from Publications and Copyright
Incomes from Heritage Rights
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1)Tė ardhura nga paga e bashkėshortit prej 693 316 lekė si Avokat Shteti pranė Ministrisė sė Energjetikės dhe Industrisė, Ministrisė sė sė Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisė dhe Sipėrmarrjes.
2) Bashkėshorti ka pėrfituar 44 625 lekė interesa nga depozita prej 2 100 000 nė Veneto Bank. Ka tėrhequr interesat nė datė 17.10.2016 dhe ka mbetur principali.
3)Bashkėshorti ka pėrfituar 251.5 dollarė interesa nga depozita prej 18 500 dollarė nė bankėn Credins. Interesi nuk ėshtė tėrhequr dhe i ėshtė shtuar vlerės fillestare. Gjendja e depozitės nė datė 31.12.2016 ėshtė 18 751.5 dollarė.
4) Bashkėshorti nga objekti “Shtėpia e Ushtarakėve” qė zotėron nė bashkėpronėsi ka pėrfituar tė ardhura prej 400 000 lekė (me pjesė takuese tė tij prej 1 e 3-tash) si qira mujore pėr dhėnien e njė pjesė tė objektit me qira.
5) Zoti Sotiraq Veizi ka pėrfituar nga dhėnia me qira e apartamentit me sipėrfaqe 71.11 m2 nė Fier . Qiraja mujore pėr apartamentin ėshtė 8 000 lekė. Shuma totale e marrė nė vitin 2016 ėshtė 78 000 lekė sepse qiramarrėsi ka qenė me vonesė me pagesat qė prej vitit 2015. 30 000 lekė janė derdhur ne datė 31.05.2016 dhe 48 000 lekė nė datė 29.07.2016 nė llogarinė nė Raiffeisen Bank. Pjesa takuese e bashkėshortit nė kėtė shumė ėshtė 1 e 6.
Payments received for obligations from third parties
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Zonja Veizi ka kursyer 99 043.18 lekė nė depozitėn e krijuar me kursime nga paga nė Raiffeisen Bank. Gjendja e depozitės nė datė 31.12.2016 ėshtė 166 054.17 lekė.
2) Bashkėshortėt kanė pėrfituar 452.98 lekė interesa nga depozita bankare e hapur nė 02.02.2008 ne emėr tė vajzės, pranė Procredit Bank, llogari fillestare nė shumėn 50 000 lekė tė cilės i janė shtuar vetėm interesat e depozitės. Gjendja e saj nė datė 31.12.2016 ėshtė 50 452.98 lekė.
3) Bashkėshortėt kanė pėrfituar 0.44 euro interesa nga depozita bankare e hapur nė 02.02.2008 ne emėr tė vajzės, pranė Procredit Bank, llogari fillestare nė shumėn 500 euro tė cilės i janė shtuar vetėm interesat e depozitės. Gjendja e saj nė datė 31.12.2016 ėshtė 545.47 euro.
4) Bashkėshorti ka dhuruar pjesė nė pasurinė “Shtėpia e Ushtarakėve” nė Himarė. Sipas Kontratės Noteriale Tė Dhurimit ėshtė dhuruar pjesa prej 21.5 m2 sipėrfaqe ndėrtimore dhe sipėrfaqe funksionale 10.5 m2 kushėrinjve tė tij. Pjesa e mbetur nė bashkėpronėsi e zotit Veizi ėshtė sipėrfaqe e pėrgjithshme 118 m2 dhe 98.5 m2 sipėrfaqe ndėrtimore.
5)Detyrim i pashlyer prej 2 000 euro nga huaja e marrė nga bashkėshorti ndaj kunatit nė 19.09.2012.
6) Bashkėshorti ka marrė kredi me kufi ( overdraft) shumėn 150 000 lekė nė datė 13.10.2016. nga ku nuk ka shlyer asnjė detyrim pėr vitin 2016.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description