Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura prej 1 326 311 lekė nga paga si Gjyqtar administrativ nė Durrės pėr periudhėn 01.01.2013 – 15.03.2016, dhe gjyqtar nė Gjykatėn e Apelit Tiranė pėr periudhėn 15.03.2016 – 31.12.2016.
Incomes from Bonuses
Incomes from Advisor / Member of Boards
Incomes from bank interests
Incomes from Rent
Incomes from Businesses and Entrepreneurship
Incomes from Shares
Incomes from Publications and Copyright
Incomes from Heritage Rights
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateTė ardhura prej 120 000 lekė tė bashkėshortes si e punėsuar pranė Shoqėrisė Superbeton Mati pėr periudhėn 01.10.2016 – 31.12.2016.
Payments received for obligations from third parties
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Llogari rrjedhėse pranė Raiffeisen Bank nė vlerėn 627 932 lekė. Vlera ėshtė krijuar nga paga si gjyqtar dhe kalimi i shumės 500 000 lekė ė marrė kredi pranė kėsaj bankė nė llogarinė rrjedhėse.
2) Zoti Shyti ka marrė nė datė 05.08.2016 kredi shumėn 1 500 000 lekė principali nė Raiffeisen Bank. Kredia ėshtė dhėnė pėr njė afat 48 muaj, me kėst mujor 36 549 lekė. arsyeja e kredisė pėr pagim tė shpenzimeve pėr studime tė fėmijės nė Udine Itali.
3) Detyrim financiar prej 1 800 euro sipas deklaratės sė vitit 2012 me vėllanė, pa u shlyer nga viti 2015. Detyrim i deklaruar mė parė.
4) Llogari rrjedhėse nė vlerė 6 000 euro nė emėr tė vajzės, Emi Shyti, pėr tė mbuluar shpenzimet e studimeve nė Itali. Kjo vlerė monetare i ėshtė dhėnė nga deklaruesi nė gusht 2016.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description