Money and Power


GENERAL DATA


DECLARATION OF ASSETS AFTER THE RESIGNINITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2018
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura neto nga paga dhe pėrfitime tė tjera nga statusi i Deputetit tė Kuvendit tė Shqipėrisė, 2 355 729 Lekė.
2) Tė ardhura nė vlerėn 204 000 Lekė nga pensioni i parakohshėm pėr vjetėrsi shėrbimi si ish ushtarak nė Forcat e Armatosura –FA.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsTė ardhura nga interesat bankare tė depozitės pranė njė bankė tė nivelit tė dytė, 11 744 Lekė.
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, Znj. Teuta Gjunkshi, tė ardhura neto nga paga si punonjėse pranė DPTT-sė, Bashkia Tiranė, shuma 741 889 Lekė.
2) Djali, Z. Edis Gjunkshi, tė ardhura neto nga paga si punonjės pranė shoqėrisė Lajthiza Invest Sh.a, shuma 1 427 472 Lekė.
Payments received for obligations from third partiesTė ardhura nė vitin 2018 pėr ekzekutim tė njė vendimi gjyqėsor nga Ministria e Mbrojtjes, pėr tė cilin nuk jepet vlerė.
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Shtuar gjendja e llogarisė rrjedhėse tė pagės pranė njė banke tė nivelit tė dytė, e cila nė 31 Dhjetor 2018 ėshtė 819 456 Lekė.
2) Gjendje tė kartės sė kreditit, MC REVOLVING VIP, 2 500 Euro.
3) Gjendja e llogarisė rrjedhėse pranė njė bankė tė nivelit tė dytė ėshtė 1 347 479 Lekė, e shtuar nė vitin 2018 me tė ardhurat e arkėtuara nga Ministria e Mbrojtjes pėr ekzekutimin e njė vendimi gjyqėsor.
4) Gjendja e depozitės bankare pranė njė banke tė nivelit tė dytė, shtuar me 11 744 Lekė nga interesat bankare.
5) Kredi bankare 3 500 000 Lekė tė marrė nė Dhjetor 2003 pėr blerje apartamenti me sipėrfaqe 122 m2, me normė interesi 3 % dhe afat shlyerje 25 vite. Detyrimi i shlyer pėrgjatė 2018 ėshtė 199 166 Lekė dhe gjendja e detyrimit tė mbetur tė pashlyer ėshtė 1 719 889 Lekė.
6) Bashkėshortja, Znj. Teuta Gjunkshi, gjendje tė llogarisė rrjedhėse pranė njė banke tė nivelit tė dytė, 6 036 Lekė tė pakėsuar me 3 392 Lekė.
7) Bashkėshortja, Znj. Teuta Gjunkshi, nė bazė tė njė kontrate ėshtė larguar si ortake e shoqėrisė Mineral Falkon Sh.p.k, e cila zotėronte 5% tė kuotave, vlera 5 000 Lekė.
8) Djali, Z. Edis Gjunkshi, gjendje tė llogarisė rrjedhėse tė pagės pranė njė banke tė nivelit tė dytė, 56 587 Lekė, pakėsuar me 781 345 Lekė.
9) Djali, Z. Edis Gjunkshi, gjendje tė kartės sė kreditit, MC REVOLVING VIP, 220 Euro.
10) Djali, Z. Edis Gjunkshi, kredi bankare tė marrė pranė njė banke tė nivelit tė dytė pėr tė cilėn detyrimet kanė filluar tė shlyhen nė 30.10.2017. Shuma e detyrimi tė shlyer pėr vitin 2018 ėshtė 471 979 Lekė ndėrsa gjendja e detyrimit tė palikuiduar ėshtė 1 591 330 Lekė.


DECLARED EXPENSES 2018
Expense Description

1) Pėr vitin 2018 ėshtė shpenzuar shuma 199 166 Lekė si shlyerje e principalit (145 198 Lekė) dhe e interesave (53 968 Lekė), tė kredisė bankare tė marrė nė Dhjetor 2003 pėr blerje apartamenti me sipėrfaqe 122 m2.
2) Djali, Z. Edis Gjunkshi, shpenzuar shumėn 471 979 Lekė si shlyerje e principalit (351 050 Lekė) dhe e interesave (120 929 Lekė), tė kredisė bankare.