Money and Power


GENERAL DATA


DECLARATION OF ASSETS AFTER THE RESIGNINITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2018
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhurat neto nga funksioni i Deputit tė Kuvendit tė Shqipėrisė janė 2 422 511 Lekė nga tė cilat, tė ardhura nga paga 1 303 536 Lekė, nga rimbursimi i karburantit 440 000 Lekė, nga rimbursimi i telefonit 204 000 Lekė, nga honoraret e komisioneve parlamentare 22 100 Lekė, nga dietat 413 875 Lekė dhe nga akomodimi 39 000 Lekė.
2) Tė ardhura neto nė vlerėn 4 511 747 Lekė nga aktiviteti Universitar part-time pranė Universitetit Katolik Zoja e Kėshillit tė mirė, pjesė e Fondacionit “Zoja e Kėshillit tė Mirė” pėr vitin 2018.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Djali, Z. Loren Shehu, tė ardhura pė vitin 2018 nė vlerėn 289 404 Lekė nga aktiviteti i Personit Fizik si Noter me Nipt L72607802B, adresa Rruga "Myslym Shyri", Pallati 135/1, Kati I, Tiranė.
2) Bashkėshortja, Znj. Aida Shehu, tė ardhura neto nė vlerėn 1 024 208 Lekė nga paga si punonjėse e Bashkisė sė Tiranės, pėr vitin 2018.
3) Bashkėshortja, Znj. Aida Shehu, tė ardhura nga qiradhėnia e njė objekti sipas kontratės sė noterizuar pėr vitin 2018, shuma 480 000 Lekė.
4) Bashkėshortja, Znj. Aida Shehu, ortake 100% dhe administratore e shoqėrisė European Healthcare Service Sh.p.k me Nipt L82219021I, pėr tė cilėn rezultati ushtrimor i periudhės Tetor-Dhjetor 2018 ėshtė – 64 336 Lekė (humbje).
Payments received for obligations from third parties
1) Nga shitja e apartamentit me sipėrfaqe 98 m2 sipas Kontratės datė 13.12.2017 nė vlerėn 63 700 Euro, ėshtė arkėtuar nė vitin 2018 shuma 46 000 Euro. Apartamenti ėshtė pėrfituar si pronar toke pėr pallatin e ndėrtuar mbi pronėn e familjes sė nėnės nė Durrės, pėr tė cilin arkėtimi total deri nė 31 Dhjetor ėshtė 60 000 Euro ( 14 000 Euro janė arkėtuar nė 2017 dhe 46 000 Euro nė 2018.). Mbetur pėr tu arkėtuar vlera 3 700 Euro qė do tė realizohet nė momentin e daljes sė dokumentit hipotekor.
2) Tė ardhura nė shumėn 50 000 Euro nga shitja e apartamentit me sipėrfaqe 113 m2, sipas Kontratės datė 24.12.2018 me vlerė 55 000 Euro tė pėrfituar si pronar toke pėr pallatin e ndėrtuar mbi pronėn e familjes sė nėnės nė Durrės. Pjesa e parketuar e tė drejtės sė subjektit (5 000 Euro), do tė arkėtohet nė momentin e daljes sė dokumentit hipotekor.
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja e llogarisė bankare pranė njė banke tė nivelit tė dytė, 37 574.8 Euro.
2) Gjendje 40 000.59 Euro e llogarisė bankare pranė njė bankė tė nivelit tė dytė.
3) Gjendja e llogarisė bankare (saving plan) nė njė bankė tė nivelit tė dytė ėshtė 2 433.04 Euro.
4) Gjendja e llogarisė bankare pranė njė banke tė nivelit tė dytė, 4 584.22 Lekė.
5) Depozitė me afat 3 mujor nė njė bankė tė nivelit tė dytė, gjendja e tė cilės ėshtė 5 000 Euro.
6) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė ėshtė 15 000 Euro.
7) Kredi bankare tė marrė pranė njė banke tė nivelit tė dytė nė vlerėn 40 000 Euro. Pėr vitin 2018 ėshtė likuiduar shuma e detyrimit 12 437 Euro dhe gjendja e detyrimit tė mbetur tė pashlyer ėshtė 10 273 Euro.


DECLARED EXPENSES 2018
Expense Description
Gjatė vitit 2018 ėshtė shlyer shuma 12 437 Euro si principal dhe interesa tė kredisė bankare tė marrė pranė njė banke tė nivelit tė dytė nė vlerėn 40 000 Euro.