Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2018
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nė vlerėn 2 908 907 Lekė nga paga si Deputete e Kuvendit tė Shqipėrisė pėr periudhėn Dhjetor 2017-Nėntor 2018.
2) Tė ardhura nė vlerėn 450 927 Lekė nga paga si Deputete e Kuvendit tė Shqipėrisė pėr periudhėn Dhjetor 2018-Janar 2019.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentTė ardhura nė vlerėn 140 000 Lekė nga qiradhėnia sipas Kontratės sė Qirasė, pėr periudhėn 01.01.2018-31.07.2018, me kėst mujor 20 000 Lekė.
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshorti, Z. Renato Meēorapaj, tė ardhura nė vlerėn 255 744 Lekė nga paga pranė shoqėrisė "Art Mobileri" Sh.p.k, pėr vitin 2018.
2) Bashkėshorti, Z. Renato Meēorapaj, tė ardhura nga shitja e autoveturės tip IVECO, sipas Kontratės sė Shitjes datė 06.03.2019, shuma 5 000 Euro.
3) Bashkėshorti, Z. Renato Meēorapaj, tė ardhura nė vlerėn 60 000 Lekė nga paga pranė shoqėrisė "Art Mobileri" Sh.p.k, pėr periudhėn Janar-Shkurt 2019.
Payments received for obligations from third parties
1) Tė ardhura nga shitja e apartamentit me sipėrfaqe 135.03 m2 nė Vlorė sipas aktit noterial “Kontratė shitje me rezervė”, datė 02.06.2018, shuma 2 542 000 Lekė plus 1 645 000 Lekė.
2) Tė ardhura nė vlerėn 11 000 Euro nga shitja e automjetit sipas aktit noteriale datė 03.04.2018.
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja e llogarisė bankare pranė njė banke tė nivelit tė dytė ėshtė, 0 Lekė e pakėsuar me 244 406.51 Lekė.
2) Bashkėshorti, Z. Renato Meēorapaj, si njė ndėr ortakėt e shoqėrisė “Art Mobileri” Sh.p.k, deklaron shumėn 11 631 763 Lekė si qarkullim vjetor tė shoqėrisė pėr vitin 2018.
3) Bashkėshorti, Z. Renato Meēorapaj, si njė ndėr ortakėt e shoqėrisė “Art Mobileri” Sh.p.k, deklaron shumėn 1 938 800 Lekė si tė ardhura tė shoqėrisė nga aktiviteti i shfrytėzimit pėr periudhėn Janar-Shkurt 2019.
4) Bashkėshorti, Z. Renato Meēorapaj, si ortak i shoqėrisė “Art Mobileri” Sh.p.k, sė bashku me ortakėt e tjerė kanė shlyer kėstet e kredisė bankare tė marrė nga shoqėria pranė njė banke tė nivelit tė dytė. Shuma e detyrimit tė shlyer ėshtė 1 722 000 Lekė, gjendja e mbetur tė detyrimit ėshtė 9 528 720 Lekė.


DECLARED EXPENSES 2018
Expense Description

1) Bashkėshortėt kanė shpenzuar pėr vitin 2018 shumėn 765 959.84 Lekė pėr shlyerjen e principalit dhe interesave tė kredisė bankare tė marrė nė njė bankė tė nivelit tė dytė. Gjendja e detyrimit tė mbetur nė 31 Dhjetor 2018 ėshtė 4 462 099.45 Lekė.
2) Bashkėshorti, Z. Renato Meēorapaj, sė bashku me ortakėt e tjerė tė shoqėrisė “Art Mobileri” Sh.p.k, kanė shlyer shumėn 1 722 000 Lekė si principal dhe interesa tė kredisė bankare tė marrė nga shoqėria pranė njė banke tė nivelit tė dytė.