Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga dhe dietat si Kryetar i Bashkisė Korēė, 1 326 880 Lekė.
Incomes from BonusesTė ardhura nga dietat nga AZHR, 17 373 Lekė.
Incomes from Advisor / Member of BoardsTė ardhura nga shpėrblimi si Kėshilltar nė Kėshillin e Qarkut Korēė, 112 200 Lekė.
Incomes from bank interests
1) Shtesė me 0,12 Euro nga interesat nė llogarinė rrjedhėse pranė Raiffeisen Bank.
2) Tė ardhura nga interesat e depozitės pranė BKT, 8 360 Lekė.
3) Tė ardhura nga interesat e depozitės pranė Credins Bank, 26 868,59 Lekė.
4) Tė ardhura nga interesat e depozitės pranė Credins Bank, 49,49 Euro.
5) Tė ardhura nga interesat e depozitės pranė Intesa San Paolo, 957,68 Lekė.
6) Tė ardhura nga interesat e depozitės pranė Intesa San Paolo, 1,51 Euro.
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, tė ardhura me vlerė 23 124,9 Lekė nga interesat e depozitės pranė Credins Bank.
2) Bashkėshortja, tė ardhura me vlerė 3,49 Euro nga interesat e depozitės pranė Credins Bank.
3) Bashkėshortja, tė ardhura me vlerė 502,33 Lekė nga interesat e depozitės pranė Procredit Bank.
4) Bashkėshortja, tė ardhura me vlerė 6 080 Lekė nga interesat e depozitės pranė BKT.
5) Bashkėshortja, tė ardhura me vlerė 6 785,75 Lekė nga interesat e depozitės pranė Intesa San Paolo.
6) Bashkėshortja, tė ardhura me vlerė 1 130 867 Lekė nga paga dhe dieta pranė Ujėsjellės Kanalizime Korēė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Shtesė me 743 940,66 Lekė nė llogarinė rrjedhėse pranė Raiffeisen Bank, tė ardhura nga paga, dieta dhe pjesėmarrje nė borde.
2) Pakėsim me 106 354,8 Lekė nė llogarinė bankare pranė Intesa San Paolo Bank.
3) Kartė krediti me limit 1 500 Euro pranė Raiffeisen Bank, e papėrdorur gjatė vitit.
4) Bashkėshortja, pakėsim i llogarisė rrjedhėse pranė Credins Bank.
5) Bashkėshortja, shtesė me 322 871,76 Lekė nga paga nė llogarinė rrjedhėse pranė BKT.
6) Bashkėshortja, llogari rrjedhėse nė Euro pėr kartėn e kreditit pranė Raiffeisen Bank, nuk ka ndryshim.
7) Bashkėshortja, shtesė me 50 511,57 Lekė nė depozitėn pėr fėmijėt pranė Credins Bank, tė ardhurat nga paga dhe interesa bankare.
8) Bashkėshortja, shtesė me 50 511,57 Lekė nė depozitėn pėr fėmijėt pranė Credins Bank, tė ardhurat nga paga dhe interesa bankare.
9) Bashkėshortja, kartė krediti me limit 2 000 Euro pranė Raiffeisen Bank.
10) Bashkėshortja ka shlyer shumėn prej 29 314,84 Lekė pėr detyrimin e kartės sė kreditit me limit 200 000 Lekė pranė BKT. Gjendja e mbetur e detyrimit nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 124 695,31 Lekė.


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description
Nuk ka