Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga paga si administrator nė shoqėrinė Intercom Data Service sh.p.k (janar -korrik 2017.), 4 230 697 lekė.
2) Tė ardhura nga paga si drejtor ekzekutiv nė shoqėrinė "We Web" sh.p.k, (janar - 20.07.2017.), 372 000 lekė.
3) Tė ardhura nga pagesa pėr pushimet e pakryera nga shoqėria 'Intercom Data Service' sh.p.k nė vlerėn 730 769 lekė dhe nga shoqėria 'We Web' sh.p.k nė vlerėn 46 550 lekė si pasojė e pėrfundimit tė marrėdhėnies juridike, nė total 777 319 lekė.
4) Tė ardhura nga paga, rimbursimi i shpenzimeve dhe shpėrblimi i deputetit, 488 462 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from Rent
1) Tė ardhura nga interesat bankare, 1 783.43 euro.
2) Tė ardhura nga dividentėt tė shpėrndara nga shoqėria 'Sestante Holding Srl' nė shumėn 1 300 000 euro, respektivisht 150 000 euro nga shoqėria 'Local Web Srl', 150 000 euro nga shoqėria 'Alpine Invest Srl', 1 000 000 euro dhe nga shoqėria 'Intercom Data Service' sh.p.k; dividentėt tė shpėrndarja nga shoqėria 'Ghibli Ltd' nė shumėn 52 420 euro, nė total shuma 1 352 420 euro.
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, Znj. Enida Shehaj, tė ardhura nga puna pranė shoqėrisė "Intercom Data Service" sh.p.k, 239 946 lekė.
2) Bashkėshortja, Znj. Enida Shehaj, tė ardhura nga puna pranė shoqėrisė "Ids Italia" Srl, 8 400 euro.
3) Bashkėshortja, tė ardhura nga paga, nga puna nė shoqėrinė 'Ids Italia Srl', 4 891 euro.
Payments received for obligations from third parties
1) Tė ardhura pas shlyerjes sė borxhit nga shoqėria "Intercom Data Service" sh.p.k, (dt. 11 - 19.01.2017.), shuma 150 000 euro.
2) Tė hyra (ardhura) pas kthimit tė borxhit familjar mė 09.03.2017, shuma 340 000 euro.
3) Tė ardhura nga shitja e kuotave tė shoqėrisė "Susiana Investments Limited" sipas kontratės dt. 07.06.2007, vlera 90 000 euro.
4) Tė ardhura nga shlyerja e pjesshme e vlerės sė kontratės sė shitjes sė kuotave tė shoqėrisė "Intercom Data Service" sh.p.k, 1 000 000 euro.
5) Tė ardhura nga shlyerja e vlerės sė kontratės sė shitjes sė kuotave tė shoqėrisė "Scelta Chiara" Srl, 65 000 euro.
6) Tė ardhura nga shlyerja e vlerės sė kontratės sė shitjes sė kuotave tė shoqėrisė "Spazio Agenti" Srl, 70 000 euro.
7) Tė ardhura nga shlyerja e vlerės sė kontratės sė shitjes sė kuotave tė shoqėrisė "Homepal a Better Place" Srl, 284 840 euro.
8) Tė ardhura nga shlyerja e pjesshme e vlerės sė kontratės sė shitjes sė kuotave tė shoqėrisė "IDS Italia" Srl, 300 000 euro.
9) Tė ardhura nga shlyerja e pjesshme e vlerės sė kontratės sė shitjes sė kuotave tė shoqėrisė "Alpine Invest" Srl, 400 000 euro.
10) Tė ardhura nga pagesa e pjesshme e shitjes sė aksioneve tė shoqėrisė 'Intercom Data Service' sh.p.k, nga 'Sestante Holding' nė vlerėn 2 500 000 euro.
11) Tė hyra (ardhura) pas kthimit tė njė borxhi nė shumėn 300 000 euro.
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Tė ardhura pas mbylljes sė llogarisė sė pėrbashkėt bankare tė Enida dhe Agron Shehaj mė 26.07.2017 dhe kalimi i fondeve te deklaruesi, 2 187 euro dhe 2 546 360.91 lekė.
2) Gjendja e llogarisė bankare nė Intesa San Paolo Bank, Itali, pakėsim 24 269 euro. Gjendja mė 31.12.2017 ėshtė 122 288.04 euro depozitė.
3) Gjendja e llogarisė bankare nė Cassa Rurale Renon, Itali, shtesė 3 956 432.51 euro. Gjendja mė 31.12.2017 ėshtė 4 216 055.4 euro. Tė ardhurat shtesė janė pėrfituar nga dividentėt e shpėrndara nga shoqėria 'Sestante Holding Srl' nė shumėn 1 300 000 euro, respektivisht 150 000 euro nga shoqėria 'Local Web Srl', 150 000 euro nga shoqėria 'Alpine Invest Srl', 1 000 000 euro dhe nga shoqėria 'Intercom Data Service' sh.p.k. Nga pagesa e pjesshme e shitjes sė aksioneve tė shoqėrisė 'Intercom Data Service' sh.p.k, nga 'Sensante Holding' nė vlerėn 2 500 000 euro. Nga kthimi i borxhit 300 000 euro nga shoqėria 'Local Web Srl'. Nga dividentėt e shpėrndarė nga shoqėria 'Ghibli Ltb' nė shumėn 52 420 euro. Nga interesat bankare nė shumėn 1 783.43 euro.
4) Gjendja e llogarisė bankare nė Intesa San Paolo Bank, Shqipėri, pakėsim 262 352.47 euro. Gjendja mė 31.12.2017 ėshtė 76 259.95 euro.
5) Gjendja e llogarisė bankare nė Intesa San Paolo Bank, Shqipėri, shtesė 736 719 lekė. Gjendja mė 31.12.2017 ėshtė 3 288 766 lekė. Burimi i krijimit tė tė ardhurave tė llogarive 3 dhe 4 janė: pagesa pėr pushimet e pakryera nga shoqėria 'Intervom Data Service' sh.p.k nė vlerėn 730 769 lekė dhe nga shoqėria 'We Web' sh.p.k nė vlerėn 46 550 lekė si pasojė e pėrfundimit tė marrėdhėnies juridike; kthim borxhi nga shoqėria 'We Web' sh.p.k nė vlerėn 700 000 euro; kthim borxhi nga shoqėria 'Progress Call' sh.p.k nė vlerėn 530 000 euro.
6) Gjendja e llogarisė bankare nė Credins Bank, Shqipėri, mė 31.12.2017 ėshtė 488 462 lekė, tė ardhura nga paga dhe shpėrblimet e deputetit.
7) Pakėsim nė vlerėn 300 000 euro, tė drejta tė arkėtueshme nė shoqėrinė 'Local Web Srl' pėr investimet e kryera nga deklaruesi nė kėtė shoqėri.
8) Pakėsim nė vlerėn prej 2 500 000 euro, nė tė drejta tė arkėtueshme nė shoqėrinė "Sestante Holding Srl".
9) Bashkėshortja, Znj. Enida Shehaj, pakėsim i llogarisė bankare nė Intesa San Paolo Bank, Itali nė vlerėn 12 306.74 euro. Gjendja mė 31.12.2017 ėshtė 46 433.26 euro.


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description
Shpenzime pėr shlyerjen e detyrimit ndaj njė shoqėrie nga periudha 2007 - 2016, detyrim nė shumėn 1 490 000 euro, shlyer mė 21/25.09.2017.