Money and Power


GENERAL DATA


DECLARATION OF ASSETS AFTER THE RESIGNINITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura neto tė krijuara nga veprimtaria si person fizik, shėrbime avokatie, veprimtari e mbyllur mė 30.06.2017, shuma 906 973 lekė.
2) Tė ardhura neto tė krijuara nga veprimtaria si person fizik, shėrbime avokatie, veprimtari e mbyllur mė 30.06.2017, shuma 14 803 euro. Ka mbetur pa likuiduar edhe njė faturė tatimore shitje nr. 22 dt. 05.06.2017, nga subjekti TPD sh.a nė vlerėn 12 000 euro.
3) Tė ardhura si eksperte pėr projektin e organizatės Balkan Youth Link Albania, maj 2017, shuma 180 000 lekė.
4) Tė ardhura nga paga dhe honorare si deputete, 503 156 lekė.
5) Tė ardhura pėr rimbursim shpenzimesh karburanti nga Kuvendi, 82 044 lekė.
6) Tė ardhura pėr rimbursim shpenzimesh telefoni nga Kuvendi, 46 467 lekė.
7) Tė ardhura nga dieta brenda vendit nga Kuvendi, 75 250 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of Boards
1) Tė ardhura si kėshilltare e Kėshillit Bashkiak, Tiranė, 115 600 lekė.
2) Tė ardhura si anėtare e kryesisė sė Kėshillit tė Qarkut, Tiranė, 100 300 lekė.
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshorti, Z. Altin Bushka, tė ardhura tė pėrfituara nga bashkėshorti deri mė 09.09.2017. nga biznesi i vogėl, rreth 3 939 536 lekė.
2) Bashkėshorti, Z. Altin Bushka , tė ardhura tė pėrfituara nga paga neto si administrator i shoqėrisė 'Selcom' sh.p.k pėr vitin 2017, shuma 1 000 590 lekė. Shoqėria 'Selcom' nuk ka shpėrndarė fitim pėr ortakėt pėr vitin 2017.
3) Vjehrra e deklarueses, tė ardhura nga pensionet e pleqėrisė, 216 652 lekė.
4) Bashkėshorti, Z. Altin Bushka, tė ardhura (pėr periudhėn 09.09.2017 - 31.12.2017.) si subjekt i biznesit tė vogėl nė Selitė, Tiranė, 1 038 873 lekė.
5) Bashkėshorti, Z. Altin Bushka, tė ardhura nga paga neto si administrator i shoqėrisė 'Selcom' sh.p.k (pėr periudhėn 09.09.2017 - 31.12.2017.), shuma 436 938 lekė. Shoqėria Selcom sh,p.k nuk ka shpėrndarė fitim te ortakėt pėr vitin 2016. Shoqėria Selcom sh,p.k ėshtė dhe ortake e vetme e shoqėrisė BPO Solutions sh.p.k me seli nė Farkė, Tiranė, me status 'pezulluar dhe pėr pasojė s'ka pasur aktivitet ekonomik dhe s'ka shpėrndarė fitime.
6) Bashkėshorti, Z. Altin Bushka, tė ardhura si konsulent inxhinier elektronik pėr informatikėn pranė shoqėrisė 'AGI KONS' sh.p.k me seli nė Tiranė, 162 960 lekė.
7) Bashkėshorti, Z. Altin Bushka, tė ardhura nga shoqėria TransAdriatic Pipelin AG, dega Shqipėri pėr marrjen nė pėrdorim tė pronės qė ndodhet nė Korēė pėr realizmin e projektit tė gazsjellėsit TAP. Shuma ėshtė e pėrbashkėt me mamanė dhe motrėn si bashkėpronare tė tokės arė me sip. 1840 m2. Vlera e pėrfituar, 118 669 lekė.
8) Vjehrra e deklarueses, tė ardhura nga pensionet e pleqėrisė (pėr periudhėn 09.09.2017 - 31.12.2017.), shuma 99 200 lekė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja e llogarisė sė kursimit nė bankėn Intesa Sanpaolo, shtesė 1 215 151 lekė, tė ardhura kėto nga njė llogari tjetėr nė tė njėjtėn bankė e cila ėshtė lidhur me veprimtarinė e deklarueses si person fizik, shėrbime avokatie. Gjendja nė 31.12.2017, shuma 1 302 857 lekė.
2) Gjendja e llogarisė sė kursimit nė bankėn Intesa Sanpaolo, fonde qė mė parė ishin nė llogarinė rrjedhėse nė po tė njėjtėn bankė, llogari e cila ėshtė e lidhur me veprimtarinė e deklarueses si person fizik, gjendja 35 922 euro.
3) Gjendja e llogarisė bankare nė bankėn Intesa Sanpaolo, e pėrbashkėt me bashkėshortin, 336 lekė.
4) Gjendja e llogarisė bankare nė bankėn Intesa Sanpaolo, e pėrbashkėt me bashkėshortin, 14 403 lekė.
5) Gjendja e llogarisė bankare nė bankėn Intesa Sanpaolo, e pėrbashkėt me bashkėshortin, 61.7 euro.
6) Gjendja e llogarisė bankare nė bankėn Credin, tė ardhura nga paga e shpėrblime si deputete nė 31.12.2017, shuma 159 636 lekė.
7) Kredi bankare e pėrbashkėt me bashkėshortin, marrė nė bankėn Intesa Sanpaolo pėr blerje apartamenti nė shumėn 35 000 dollarė, 8 000 euro + 4 200 dollarė,bashkuar nė njė linjė tė vetme pėr blerje dhe mobilim shtėpie, me afat deri nė 28.10.2018, normanė interesi 3 % + euribor, kėst mujor 288 euro. Detyrimi i shlyer pėr vitin 2017, shuma 1 196 euro, detyrimi i mbetur pashlyer, 2 956 euro.
8) Kredi bankare e pėrbashkėt me bashkėshortin, marrė nė bankėn Intesa Sanpaolo pėr blerje apartamenti nė shumėn 60 000 euro me afat deri nė 20.09.2020, normė interesi 3 % + euribor, kėst mujor 450 euro. Detyrimi i shlyer pėr vitin 2017, shuma 1 984 euro, detyrimi i mbetur pashlyer 15 747 euro.
9) Bashkėshorti, Z. Altin Bushka, gjendja e llogarisė sė pagės nė Raiffeisen Bank nė 31.12.207, shuma 154 207 lekė.
10) Bashkėshorti, Z. Altin Bushka, gjendja e llogarisė bankare nė Raiffeisen Bank nė 31.12.207, shuma 260.27 euro.
11) Bashkėshorti, Z. Altin Bushka, gjendja e llogarisė bankare nė Raiffeisen Bank nė 31.12.207, shuma 42.57 dollarė.
12) Bashkėshorti, Z. Altin Bushka, gjendja e llogarisė bankare nė Intesa Sanpaolo Bank nė 31.12.2017, shuma 708.75 euro.
13) Bashkėshorti, Z. Altin Bushka, gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Intesa Sanpaolo Bank si person fizik nė 31.12.2017, shuma 85 euro.
14) Bashkėshorti, Z. Altin Bushka, gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Intesa Sanpaolo Bank si person fizik nė 31.12.2017, shuma 3 841 316 lekė.
15) Bashkėshorti, Z. Altin Bushka, gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Bankėn Kombėtare Tregtare nė 31.12.2017, pakėsim nė 3 281 262 lekė.


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description

1) Shpenzime pėr blerjen e njė trualli ullishte me sip. 4300 m2 nė Tiranė, blerė nė vitin 2017 me kursime tė familjes dhe hua marrė babait, vlera 21 000 euro, pjesa takuese 50 %.
2) Shpenzime pėr shlyerjen e kredisė marrė nė bankėn Intesa Sanpaolo, pėr vitin 2017, shuma 1 196 euro.
3) Shpenzime pėr shlyerjen e kredisė marrė nė bankėn Intesa Sanpaolo, pėr vitin 2017, shuma 1 984 euro.