Money and Power


GENERAL DATA


DECLARATION OF ASSETS AFTER THE RESIGNINITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga pagesa kalimtare si ish-ministėr, (01.01.2017 deri nė shtator 2017 kur nis paga si deputet), 786 420 lekė.
1) Tė ardhura nga paga si deputet (shtator - dhjetor 2017.), shuma 607 137 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentTė ardhura nga qiraja e apartamentit (kontratė e rinovuar nė shtator 2017 nė shumėn 600 euro x 12 muaj), shuma 7 200 euro bruto, 6 120 euro neto.
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsTė ardhura nga kompensimi i pronės si trashėgimtar, 1 300 000 lekė.
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, Znj. Enkeleida Haxhinasto, tė ardhura nga shitja e pronės, dyqan, nė Durrės, 160 000 euro.
2) Bashkėshortja, Znj. Enkeleida Haxhinasto, tė ardhura nga paga pranė studios noteriale Altin Haxhinasto, 499 800 lekė.
3) Bashkėshortja, Znj. Enkeleida Haxhinasto, tė ardhura nga qiraja e apartamentit nė Durrės dhe dyqanit para shitjes, 7 140 euro.
Payments received for obligations from third partiesTė ardhura nga shitja e automjetit 'Kia Sorento', 6 000 euro.
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja e llogarisė bankare, shtesa nga paga, pagesa kalimtare dhe pagesa pėr kompensim prone si trashėgimtar ( 1 300 000 lekė), gjendja mė 31.12.2017 ėshtė 2 104 484 lekė.
2) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Banka Intesa Sanpaolo, e pėrbashkėt me bashkėshorten, 945 euro.
3) Detyrim, pagesė kėsti ndaj njė personi nga i cili ėshtė blerė me kėste, autovetura tip 'Toyota Land Cruiser' nė mars 2017 nė vlerėn 26 000 euro, nė pronėsi tė deklaruesit dhe bashkėshortes. Detyrimi i shlyer 6 000 euro, detyrimi i mbetur pashlyer 20 000 euro.
4) Bashkėshortja, Znj. Enkeleida Haxhinasto, gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Banka Intesa Sanpaolo, 946 euro, pjesa takuese 50 %.
5) Bashkėshortja, Znj. Enkeleida Haxhinasto, gjendja e llogarisė bankare nė Intesa Sanpaolo, 10 534 euro.
6) Bashkėshortja, Znj. Enkeleida Haxhinasto, gjendja e depozitės bankare nė Intesa Sanpaolo, 35 253 euro.
7) Bashkėshortja, Znj. Enkeleida Haxhinasto, gjendja e depozitės bankare nė Intesa Sanpaolo Bank, tė ardhura nga shitja e pronės nė Durrės, 105 000 EURO.
8) Bashkėshortja, Znj. Enkeleida Haxhinasto, gjendja e llogarisė sė pagės nė BKT, 1 696 698 lekė.


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description

1) Shpenzime pėr blerjen e njė autoveture tip 'Toyota Land Cruiser' blerė me kėste nė mars 2017, 26 000 euro, nė pronėsi tė deklaruesit dhe bashkėshortes, 50 % me 50 %. Shpenzimet pėr vitin 2017, shuma 6 000 euro.
2) Shpenzime pėr shlyerjen e kredisė marrė nė BKT, pėr blerjen e shtėpisė, 45 000 euro. Kėto tė ardhura janė siguruar pas shitjes sė njė objekti dyqan nė pronėsi tė bashkėshortes.