Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura me vlerė 818 109 Lekė nga paga si deputete e Kuvendit tė Shqipėrisė, periudha Shtator-Dhjetor 2017.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and Entrepreneurship
1) Tė ardhura me vlerė 11 271 884 Lekė nga bar restorant ‘Blerimi’, deri nė 31 Maj 2017.
2) Tė ardhura me vlerė 23 553 950 Lekė nga shoqėria e ndėrtimit ‘I.B.N’ deri nė 31 Maj 2017.
3) Tė ardhura me vlerė 5 200 000 Lekė nga toka bujqėsore, deri nė 31 Maj 2017.
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshorti Z. Mezan Piro, tė ardhura me vlerė 96 000 Lekė nga pensioni.
2) I biri Z. Elvis Piro, tė ardhura me vlerė 329 200 Lekė nga paga pranė Bankės sė Shqipėrisė filiali Lushnje, periudha 09.09.2017-31.12.2017.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Kredi me vlerė 50 000 000 Lekė marrė pranė BKT, nga tė cilat 30 000 000 Lekė nė formė kredie dhe 20 000 000 Lekė nė formė overdraft, kėstet mujore tė sė cilės janė 456 463 Lekė. Gjendja e detyrimit tė mbetur nė datėn e marrjes sė detyrės ishte 36 601 782.51 Lekė dhe nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 40 062 841 Lekė.
2) I biri Z. Elvis Piro ka shlyer shumėn prej 807 Euro pėr kredinė me vlerė 98 000 Euro marrė pranė Intesa San Paolo nė datė 05.06.2013, me afat 20 vjet dhe kėst mujor prej 475 Euro. Gjendja e mbetur e detyrimit nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 78 944 Euro.


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description
Shlyer gjatė 2017 shuma prej 327 297 Lekė pėr kredinė me vlerė 9 900 000 Lekė marrė pranė Credins Bank nė datė 09.0.1.2017, me afat 12 muaj dhe interesa ēdo tre muaj. Gjendja e mbetur e detyrimit nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 9 812 000 Lekė, detyrim dhe interesa.