Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura neto me vlerė 790 815 Lekė nga paga si Kryetar i Bashkisė Skrapar.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, tė ardhura tė vitit me vlerė 365 160 Lekė nga paga pranė Ujėsjellės Kanalizime Sh.a Skrapar.
2) I biri Z. Klajdi Spahiu, tė ardhura me vlerė 1 030 263 Lekė nga paga si Specialist i parė nė Drejtorinė e Hidrokarbureve, AKBN.
3) E bija Znj. Brisilda Celibashi, tė ardhura me vlerė 2 418 847 Lekė nga paga si Inxhiniere e Nivelit I pranė shoqėrisė Albkontrol, Sektori CNS Drejtoria e Sistemeve, Divizioni Teknik.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) I biri Z. Klajdi Spahiu, shitje e apartamentit me vlerė 60 000 Euro dhe sipėrfaqe 90,7 m2 sipas kontratės sė shitjes me datė 15.11.2017.
2) I biri Z. Klajdi Spahiu, revokim i kontratės me vlerė 2 000 Euro pėr shitjen e mjetit tip Smart CDI 451 me datė 28.12.2013.
3) E bija Znj. Brisilda Celibashi, shitje e automjetit tip Mercedes Benz me vlerė 320 000 Lekė, sipas kontratės sė shitjes me datė 21.09.2017.
4) E bija Znj. Brisilda Celibashi ka mbyllur kredinė pranė Intesa San Paolo nė Dhjetor 2017.


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description
Bashkėshortja ka shlyer shumėn prej 297 255,39 Lekė pėr kredinė me vlerė 500 000 Lekė marrė nė datė 22.04.2016 pranė Credins Bank. Gjendja e detryimit nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 44 746,37 Lekė.