Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhurat nga paga si Gjyqtare nė Gjykatėn Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė pėr vitin 2016 janė 1 057 629 lekė.
Incomes from Bonuses
Incomes from Advisor / Member of Boards
Incomes from bank interests
Incomes from Rent
Incomes from Businesses and Entrepreneurship
Incomes from Shares
Incomes from Publications and Copyright
Incomes from Heritage Rights
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
Payments received for obligations from third parties
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
OthersDetyrim ekzistues nė vlerėn 30 000 Euro si rrjedhojė e njė Kontratė Huamarrjeje e marrė pa interes dhe kushte tė tjera, ku afati i kthimit tė huasė, brenda mundėsive tė huamarrėsit (periudhės 2.06.2015-02.06.2017.).


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description
Ka paguar 166 700.62 lekė interes dhe 100 571.18 lekė principal pėr 2016 pėr shlyerje kredie tė marrė nė datė 19.06.2015 sipas Kontratės sė Kredisė Bankare (vlera e kredisė 4 200 000 lekė), ku kredidhėnės ėshtė Banka Kombėtare Tregtare. Afati i kredisė ėshtė 300 muaj, me 4% interes nė muaj deri nė datė 31.12.2016. Nga janar 2017 e vijim norma e interes mbi kredinė do tė llogaritet Bono Thesari plus 1.5 % mbi bazė vjetore tė ndryshueshme ēdo fund viti kalendarik, por jo mė pak se 5.1%. Mbetur pa paguar nė datė 31.12.2016 totali prej 4 044 145.60 lekė.