Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsPaga neto prej 1 163 525 lekė, si gjyqtare nė Gjykatėn Administrative tė Shkallės sė Parė Tiranė.
Incomes from Bonuses
Incomes from Advisor / Member of Boards
Incomes from bank interests
Incomes from Rent
Incomes from Businesses and Entrepreneurship
Incomes from Shares
Incomes from Publications and Copyright
Incomes from Heritage Rights
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshorti ka pėrfituar tė ardhura vjetore prej 38 Eurosh nga interesat nė depozitėn e BKT dega Tiranė.
2) Paga dhe shpėrblime prej 2 080 104 lekėsh si Inxhinier nė shoqėrinė Euro Partners Consulting sh.p.k pėr periudhėn Janar- Dhjetor 2016.
Payments received for obligations from third parties
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja e llogarisė sė deklarueses pranė Bankės BKT nė datėn 31.12.2016 ėshtė 942 lekė.
2) Zoti Hasko ka hapur nė datė 22.06.2016 njė depozitė nė vlerėn 3 000 127 lekė pranė Raiffeisen Bank. Shuma u formua me tė ardhurat nga paga.
3) Bashkėshorti deklaron pakėsim tė gjendjes cash prej 500 000 lekėsh nė 0 lekė.
4) Gjendja e llogarisė sė bashkėshortit tė deklarueses nė datėn 31.12.2016 ėshtė 803 121 lekė.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description