Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura prej 1 263 383 lekė tė pėrfituara nga paga.
Incomes from Bonuses
Incomes from Advisor / Member of Boards
Incomes from bank interests
Incomes from Rent
Incomes from Businesses and Entrepreneurship
Incomes from Shares
Incomes from Publications and Copyright
Incomes from Heritage Rights
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateTė ardhura prej 731 051 lekė nga paga bashkėshortes si sekretare gjyqėsore nė Gjykatėn e Rrethit Gjyqėsor Tiranė.
Payments received for obligations from third parties18 500 euro tė pėrfituara nga transferimi i tė drejtat e fituara mbi apartamentin e porositur tė datės 02.11.2012 nga deklaruesi dhe prindėrit e tij tek njė palė e tretė pėrmes Kontratės Noteriale tė Kalimit tė tė drejtave me shpėrblim e datės 27.01.2016 . Subjekti deklarues ka pėrfituar 1 tė 3-tėn e vlerės totale prej 55 500 Euro, pjesa e tij takuese ėshtė 18 500 euro.
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1)Nė vijimėsi tė Kontratės sė Sipėrmarrjes (tė lidhur nė 13.05.2015.), nė datė 22.07.2016 ėshtė finalizuar blerja e apartamentit me sipėrfaqe 110 m2 i ndodhur nė Tiranė me Kontratėn e Shitblerjes. Kontrata nuk ėshtė regjistruar nė ZVRPP Tiranė nė momentin e deklarimit.
2) Gjendja nė Bankėn Kombėtarė Tregtare nė datė 31.12.2016 ėshtė 513.50 lekė.
3) Gjendja nė Bankėn Kombėtarė Tregtare pėr bashkėshorten nė datė 31.12.2016 ėshtė 1 725.53 lekė.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description
Subjekti deklarues ka paguar shumėn prej 403 450.20 lekė pėr shlyerje kredie pranė Bankės Kombėtare Tregtare, nga tė cilat 154 343.87 lekė janė principal dhe 249 085.33 lekė janė interesa. Detyrimi i mbetur papaguar nė datė 31.12.2016 ėshtė principali prej 6 181 635.13 lekė.