Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsPaga si Gjyqtar nė Gjykatėn Administrative Shkallė e parė Tiranė nė vlerėn neto 1 094 378 lekė.
Incomes from Bonuses
Incomes from Advisor / Member of Boards
Incomes from bank interests
Incomes from Rent
Incomes from Businesses and Entrepreneurship
Incomes from Shares
Incomes from Publications and Copyright
Incomes from Heritage Rights
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificatePaga e bashkėshortes Zonjės Vildana Ruli nė vlerėn bruto 1 715 000 lekė kurse nė vlerėn neto 1 383 579 lekė, nga puna si Drejtoreshė e Departamentit tė Kartonit Jeshil, pranė SIGAL sh.a.
Payments received for obligations from third parties
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1)Bashkėshortja rezulton bashkėpronare pėr pjesėn njė e gjashtėdhjeta, nė njė pasuri tė paluajtshme me sipėrfaqe 69.653 m2, nė Durrės. Kjo pronė ėshtė pėrfituar me vendim nr.46 tė Agjensisė sė Trajtimit tė Pronave, dhe regjistruar nė Zyrėn Vendore Tė Regjistrimit tė Pasurive tė Paluajtshme Durrės (ZVRPP) nė datė 31.05.2016. Zonja Ruli bėhet pjesėtare nė kėtė pasuri pėr shkak tė trashėgimisė ligjore, pas vdekjes sė tė atit, zotit Sali Golemi.
2)Trashėgimtarėt e pronės sė sipėrshėnuar, mes tyre dhe zonja Vildana Ruli bashkėshorte e subjektit deklarues, kanė lidhur njė kontratė sipėrmarrjeje pėrfundimtare nė datėn 15.04.2016, me palė nė sipėrmarrje njė shoqėri biznesi. Kjo kontratė pėrfundimtare ėshtė nė vazhdim tė kontratės sė mėhershme nė datėn 10.02.2010 dhe ku janė pėrcaktuar kushtet dhe sipėrfaqet qė u takojnė bashkėpronarėve nga ndėrtimi i kompleksit turistik “Perla”. Sipėrfaqja e terrenit e vėnė nė dispozicion nga porositėsit e kontratės ėshtė 44 587 m2. E Drejta pasurore e pronarėve tė truallit (porositėsit) ėshtė sa 30 pėrqind e ndėrtimit (kompleks turistik).
3)Me deklaratė Noteriale lidhur mes trashėgimtarėve ligjorė, ėshtė njohur e drejta e tre personave, pėrkatėsisht Zonjės Vildana Ruli dhe dy tė afėrm tė saj ( Nėna dhe Vėllai) tė fitojnė tė drejta pasurore, mė parė tė mbajtura nga Zoti Sali Golemi. Sipas kėsaj deklarate noteriale Trashėgimtarėt kanė fituar tė drejtėn e sipėrmarrjes pėr: papafingon me sipėrfaqe 92.2 m2; apartament me sipėrfaqe 92.2 m2; apartament me sipėrfaqe 63.5 m2.
4)Pėrfundimisht Zonja Vildana Ruli pėrfiton 100 %: njė vilė me sipėrfaqe 102.2 m2 ( Kompleks Turistik
); njė vilė tjetėr 135.98 e ndodhur nė kompleksin turistik. Kjo pėr shkak tė aneksit tė Kontratės sė Sipėrmarrjes tė lidhur me datė 22.10.2016 qė ėshtė nė vijim tė Kontratave tė Sipėrmarrjes datė 04.05.2010 dhe 29.06.2012. Nė kėto kontrata paraprake, Zonjės Ruli i njiheshin tė drejtat pasurore pėr njėsinė nė sipėrfaqen prej 171.58 m2 dhe 139.61 m2. Gjithashtu me dakordėsi mes palėve, vėllai ka hequr dorė nga sipėrfaqja 41.21m2 qė i ka mbetur pa pėrfituar nga Kontrata e Sipėrmarrjes dhe ia kalon tė drejtėn motrės. Ndėrsa sipėrfaqja prej 4.99 m2 do t’i zbritet nė Kontratėn e ardhshme ku bashkėpronarėt do bien dakord me investitorin pėr njė sipėrmarrje nė sipėrfaqe prej 19 hektarėsh.
5) Nė datėn 31.12.2016, gjendja e llogarisė sė pagės sė bashkėshortes pranė Raiffeisen Bank ėshtė 310 502.12 lekė.
6) Gjendja e llogarisė sė pagės e Emiliano Ruli pranė Bankės Tregtare Kombėtare nė datėn 31.12.2016 ėshtė 1 357.61 lekė
5)Gjendja e llogarisė sė bashkėshortes pranė Bankės Raiffeisen nė datėn 31.12.2016 ėshtė 294.89 Euro.
7) Detyrim ekzistues nė vlerėn 2 000 000 lekė si rrjedhojė e njė huamarrje me kontratė mes palėve, me afat gjashtėvjeēar lidhur nė datėn 11.01.2010. Huaja ėshtė marrė nga Emiljano Ruli me qėllim shlyerjen e njė huaje tė mėparshme (2009.) pėr blerje apartamenti.
8)Detyrim ekzistues nė vlerėn 3 000 000 lekė si rrjedhojė e njė huamarrje mes deklaruesit dhe tė atit, pa afat. Huaja ėshtė marrė nga Zoti Ruli me qėllim blerjen e apartamentit tė banimit.
9)Detyrim ekzistues nė vlerėn 1 980 000 lekė, pa afat, si rrjedhojė e njė huamarrje me kontratė verbale mes bashkėshortes Zonjės Ruli dhe dajės sė saj (ortak i vetėm dhe administrator i njė shoqėrie). Huaja ėshtė marrė me qėllim shlyerje tė kredisė e marrė me Kontratė Kredie Bankare dhe Hipotekore, nė datė 27.2.2010 ku kredidhėnės ishte Raiffeisen Bank pėr vlerėn 2 000 000 lekė.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description