Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1)Tė ardhura neto nga paga e deklarueses prej 1 141 021 lekė si gjyqtare pranė Gjykatės Administrative tė Shkallės sė Parė Tiranė.
2)Tė ardhura prej 1 750 Euro nga kontrata e bashkėpunimit pranė OSBE si eksperte nė aktivitetet trajnuese pėr gjykimin administrative datė 09.11.2016, dhe si bashkautore pėr botimin me temė “Aktet procedurale nė gjykimin administrativ”, financuar nga OSBE.
Incomes from Bonuses
Incomes from Advisor / Member of Boards
Incomes from bank interests
Incomes from Rent
Incomes from Businesses and Entrepreneurship
Incomes from Shares
Incomes from Publications and Copyright
Incomes from Heritage Rights
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1)Tė ardhura prej 493 Eurosh neto tė bashkėshortit Zotit Koēa nga pjesėmarrja si Gjyqtar Ad Hoc nė GJEDNJ.
2)Tė ardhura nga dieta ditore dhe pėr shpenzimet e udhėtimit tė paguara nga Kėshilli i Europes nė vlerėn 1 058.88 Euro.
3) Paga e bashkėshortit nga puna si gjyqtar nė vlerėn 1 315 363 lekė neto pranė Gjykatės sė rrethit gjyqėsor Durrės.
Payments received for obligations from third parties
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Bashkėshortėt kanė marrė nė datė 20.10.2016 njė Kredi Bankare pranė Alpha Bank me vlerė 5 560 000 lekė. Afati i kredisė deri nė 24.10.2031, me normė interesi bono thesari plus 1.9% dhe kėst mujor 40 856.32 lekė. Kanė shlyer gjatė vitit 2016 vlerėn 91 372.58 lekė (nga tė cilat 42 770.44 lekė principal dhe 47 602.14 lekė interes). Detyrimi i pashlyer nė datė 31.12.2016 ėshtė 5 516 229.56 lekė.
2) Pakėsim i llogarisė sė tė ardhurave tė deklarueses pranė Alpha Bank me 21 000 Euro pėr blerjen e apartamentit.
3) Gjendja nė llogaritė personale nga paga dhe shpėrblimet e deklaruara nga Zonja Vrioni nė datė 31.12.2016 janė: 88 354.46 lekė pranė Alpha Bank sh.a.(llogaria nė lekė); 1 730.14 Euro pranė Alpha Bank sh.a.(llogaria nė euro); 130 725.70 lekė pranė Bankės Credins.
4) Gjendje nė llogarinė e pėrbashkėt tė kredisė me bashkėshortin pranė Alpha Bank sh.a. 9 887.42 lekė.
5) Pakėsim i tė ardhurave tė bashkėshortit me 14 000 Euro, nga blerja e apartamentit. Paratė u tėrhoqėn nga: llogari pranė Alpha Bank me tė ardhura tė krijuara nga pjesėmarrja si gjyqtar Ad Hoc pranė GJEDNJ; llogaria pranė Credins Bank, krijuar me tė ardhura nga mėsimdhėnia pranė Universitetit UFO; llogaria pranė Banka Raiffeisen krijuar nga tė ardhura paga dhe cilėsia ekspert pranė shkollės sė Magjistraturės.
6) Bashkėshorti i subjektit deklarues ka shpenzuar 1 561 000 lekė pėr pasuri tė luajtshme ( arredim apartamenti), burimi i tė ardhurave nga paga ndėr vite, angazhimet e tjera akademike dhe profesionale, pjesėmarrja si gjyqtar Ad Hoc nė GJEDNJ.
7) Gjendje nė llogaritė personale nga paga dhe shpėrblimet e deklaruara nė datė 31.12.2016 nga Zoti Koēa pranė Alpha Bank janė: llogaria e mbetur nė lekė 14 221.16 lekė; llogaria e mbetur nė euro 244.18 Euro.
8) Zoti Koēa nė datė 31.12.2016 nuk ka detyrime pėr Kartėn e Kreditit Visa Clasic dhe Kartė Krediti Amerikan Express sipas limiteve tė kartės.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description

1) Deklaruesja dhe bashkėshorti kanė shpenzuar pėr njė apartament me sipėrfaqe 130 m2. Apartamenti ka vlerėn 75 000 Euro dhe ndodhet nė Durrės. Blerja ėshtė kryer sipas Kontratės sė Shitjes me kusht, nė datė 19.09.2016. Deklaruesja ka paguar vlerėn prej 21 000 Eurosh tė formuara nga tė ardhurat nga paga ndėr vite dhe nga angazhimet e tjera akademike profesionale. 14 000 Euro janė paguar nga bashkėshorti. Ndėrsa 40 000 Euro u paguan pėrmes kredisė tė pėrbashkėt pranė Alpha Bank sh.a.
2) Bashkėshortėt kanė shpenzuar 750 448 lekė pėr pasuri tė luajtshme ( pajisje elektroshtėpiake dhe mobilje), burimi i tė ardhurave nga paga ndėr vite, angazhimet e tjera akademike dhe profesionale.