Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1)Tė ardhura prej 235 055 lekė neto nga paga si gjyqtare nė Gjykatėn Administrative tė Shkallės sė Parė Tiranė.
2) Tė ardhura prej 966 412 lekė neto nga paga si gjyqtare e Gjykatės sė Apelit Administrativ Tiranė.
Incomes from Bonuses
Incomes from Advisor / Member of Boards
Incomes from bank interests
Incomes from Rent
Incomes from Businesses and Entrepreneurship
Incomes from Shares
Incomes from Publications and Copyright
Incomes from Heritage Rights
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateTė ardhura prej 1 188 339 lekė neto nga paga e bashkėshortit si prokuror.
Payments received for obligations from third parties
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
OthersPas vdekjes sė nėnės nė datėn 29. 04. 2016, zonja Bernina Kondi me tė drejta trashėgimie bėhet Bashkėpronare pėr pjesėn 1 e 3-ta, nė pasuritė e paluajtshme tė zotėruara nga nėna e saj. Trashėgimlėnėsja (nėna e zonjės Kondi) zotėronte 25% tė pasurive si mė poshtė : a. truall me sipėrfaqe 300 m2, nga ku 100 m2 e zė njė ndėrtesė, vit i krijimit 1977 e ndėrtuar nga prindėrit e deklarueses dhe regjistruar ne ZRPP Berat nė datė 11.05.2005; b. pasuri e paluajtshme e llojit arė me sipėrfaqe 2 400 m2, c. pasuri e paluajtshme e llojit arė me sipėrfaqe 3 850 m2 regjistruar nė hipotekė nė vitin 2011; pasuri e paluajtshme e llojit Ullishte me sipėrfaqe 275 m2, tė cilat ndodhen nė Berat, janė pėrfituar me ligjin 7501 “Pėr Tokėn”, regjistruar pranė ZRPP Berat, me certifikatė pronėsie tė datės 15.04.2011.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description
Bashkėshortėt kanė paguar ēdo muaj gjatė vitit 2016 kėstin prej 27 000 lekė pėr shlyerje kredie tė marrė pranė BKT-sė, kredi e deklaruar mė parė, pra nė total 324 000 lekė.