Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga, shpėrblime dhe dieta nė vlerėn 1 278 892 lekė.
Incomes from Bonuses
Incomes from Advisor / Member of Boards
Incomes from bank interests
Incomes from Rent
Incomes from Businesses and Entrepreneurship
Incomes from Shares
Incomes from Publications and Copyright
Incomes from Heritage Rights
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificatePaga e bashkėshortes bashkė me dietat dhe shpėrblimet nė vlerėn 411 552 lekė, si punonjėse (laborante) pranė Autoritetit Shėndetėsor Rajonal Tiranė.
Payments received for obligations from third parties
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Para kesh nė vlerėn 70 000 lekė , tė formuara me tė ardhura nga paga dhe kursimet e vitit tė kaluar.
2)Gjendje nė llogarinė bankare tė deklaruesit pranė BKT nė vlerėn 412 429.13 lekė.
3) Gjendje nė llogarinė bankare tė bashkėshortes pranė Credins Bank nė vlerėn 145 070.00 lekė.
4) Subjekti deklarues ėshtė pronar nė 7.14 % tė pasurisė sė paluajtshme (tokė bujqėsore plus truall plus ndėrtesė) me sipėrfaqe tė pėrgjithshme 7 243 m2. Ky shtim pasurie erdhi pas pjesėtimit tė pasurisė, sipas trashėgimisė ligjore nė datė 13.10.2014. Burimi i krijimit tė pasurisė: sipėrfaqja 7 243 m2 e pėrfituar sipas ligjit ne. 7501 datė 19.07.1991 “ Pėr Tokėn”; sipėrfaqja 2 106 m2 e blerė nga babai i deklaruesit mė Kontratė Shitblerjeje nė datėn 25.10.2006.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description
Ka shlyer gjatė 2016 vlerėn prej 1 000 Eurosh hua e marrė nga motra e bashkėshortes. Detyrimi i mbetur nė datėn 31.12.2016 ėshtė 0 lekė.