Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga pėrfitimi nga DRSSH pėr shkak tė lindjes sė fėmijės 387 569 lekė.
Incomes from Bonuses
Incomes from Advisor / Member of Boards
Incomes from bank interestsZonja Afėrdita Maho deklaron tė ardhura nga lekėt e depozituara tek Fondi Investimeve nė Raiffeisen Bank. Shuma e depozituar 700 000 lekė sė bashku me interesat ka arritur vlerėn total 823 268 lekė gjatė vitit 2016.
Incomes from Rent
1)Qiraja e njė apartamenti i ndodhur nė Tiranė, i kthyer nė dyqan 400 Euro nė muaj, 4800 nė vit, vlerė e derdhur nė llogari bankare nga qiramarrėsi EUROSIG sh.a.
2) Qiraja e njė apartamenti i ndodhur nė Tiranė 30 000 lekė muaji dhe 360 000 lekė viti, regjim pasuror martesor.
Incomes from Businesses and Entrepreneurship
Incomes from Shares
Incomes from Publications and Copyright
Incomes from Heritage Rights
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1)Paga e bashkėshortit nė vlerėn 25 957 dollarė (bruto), nga puna nė La Touranine LLC
2) Bashkėshorti deklaron se ka fituar gjatė gjithė vitit 1 948 dollarė, nga puna nė United Parcel Service INC, Addison Chicago.
3) Bashkėshorti interesa nga depozitė nė Chase Bank nė shumėn 201,3 Dollarė.
4) Bashkėshorti deklaron qė interesat e fituara pranė Fondit tė Investimit pranė Raiffeisen Bank janė nė vlerėn prej 400 000 lekėsh.
Payments received for obligations from third parties
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1)Deklaruesja dhe bashkėshorti nė vitin 2007 kanė lidhur njė kontratė sipėrmarrjeje me njė palė tė tretė. Kontrata ( e 2007.) ka pėr objekt ndėrtimin dhe dorėzimin e njė apartamenti me sipėrfaqe prej 52.2 m2 dhe ndodhet nė Tiranė. Nė momentin e lidhjes sė Kontratės sė Sipėrmarrjes ( viti 2007.) ėshtė dorėzuar shuma prej 40 000 Eurosh. Nė datėn 4 nėntor 2016 ėshtė lidhur njė Kontratė Shitblerjeje me shoqėrinė “ A & EM” sh.p.k. pėr kėtė apartament tė pėrfunduar.
2) Bashkėshorti deklaron qė ka hapur njė depozitė bankare nė Chase Bank nė shumėn 15 000 dollarė.
3) Bashkėshorti deklaron qė ka mbyllur kredinė e marrė nė Raiffeisen Bank nė vlerėn e paguar prej 3 100 000 lekė nė mars 2016.
5) Bashkėshorti deklaron qė ka tėrhequr shumėn prej 2 400 000 lekė nga Fondi i Investimit pranė Raiffeisen Bank pėr shlyerjen e kredisė po nė kėtė bankė, nė fund tė vitit pas tėrheqjeve dhe interesave tė vitit, vlera totale e fondit ėshtė 6 462 105 Lekė.
6) Bashkėshorti deklaron qė ka paguar qiranė e apartamentit ku jeton nė SHBA, me tarifė mujor 1 110 dollarėsh.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description

1)Pagesa prej 4 896 dollarėsh e bėrė pėr studimet e kryera gjatė vitit 2016 nė Collage of Dupage, Illionois, USA.