Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2018
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura neto nga paga si Deputet i Kuvendit tė Shqipėrisė pėr periudhėn Dhjetor 2017-Nėntor 2018, shuma 1 399 314 Lekė.
2) Tė ardhura nė vlerėn 1 011 334 Lekė si pėrfitimet financiare nga statusi i Deputetit tė Kuvendit tė Shqipėrisė tė tilla si rimbursime tė shpenzimeve tė karburantit, telefonit, komisione dhe dieta.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interests
1) Tė ardhura nga interesat bankare tė njė llogarie pranė njė banke tė nivelit tė dytė, 217 052.44 Lekė.
2) Tė ardhurat nga interesat bankare, tė llogarie bankare janė 25.99 Euro.
Incomes from RentTė ardhura nga qiradhėnia sipas Kontratės noteriale tė Qirasė datė 03.07.2018 dhe Kontratės datė 28.08.2018, shuma 8 570 Euro.
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipTė ardhura nga shpėrndarja e dividendit tė shoqėrisė “ABA” Sh.p.k, shuma 8 500 000 Lekė.
Incomes from Shares
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateBashkėshortja, Znj. Doriana Pėllumbi, tė ardhura nė vlerėn 272 002 Lekė nga aktivitetit privat si notere.
Payments received for obligations from third partiesTė ardhura nga shitja e apartamentit me sipėrfaqe 110.4 m2, sipas kontratės sė shitjes nė 2018, shuma 124 000 Euro.
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Pakėsuar me 280 638.33 Lekė gjendja e llogarisė bankare pranė njė banke tė nivelit tė dytė, duke e mbyllur nė 31.12.2018.
2) Gjendja e llogarisė bankare pranė njė banke tė nivelit tė dytė ėshtė pakėsuar me 17 784.47 Euro pėr shpenzime tė ndryshme.
3) Gjendja e llogarisė bankare pranė njė banke tė nivelit tė dytė ėshtė 184 444.5 Lekė e shtuar me 217 052.44 Lekė nga interesat bankare.
4) Gjendja e llogarisė bankare pranė njė banke tė nivelit tė dytė ėshtė 6.77 Euro, shtesė 7.96 Euro nga interesat bankare.
5) Gjendja e llogarisė bankare pranė njė banke tė nivelit tė dytė ėshtė 14.94 Euro, shtesė 17.93 Euro nga interesat bankare.
6) Shtesė 129 777 Euro nė gjendjen e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė nga tė ardhurat e shitjes sė apartamenti me sipėrfaqe 110.4 m2 dhe nga qiradhėnia.
7) Gjendja e llogarisė bankare pranė njė banke tė nivelit tė dytė ėshtė zmadhuar me 2 489 981 Lekė nga tė ardhurat e pagės si Deputet dhe nga shpėrndarja e dividendit tė njė shoqėrie.
8) Bashkėshortja, Znj. Doriana Pėllumbi, gjendje tė llogarisė bankare pranė njė banke tė nivelit tė dytė, pakėsuar me 13.5 Euro.
9) Bashkėshortja, Znj. Doriana Pėllumbi, pakėsuar me 1 200 Euro gjendja e llogarisė bankare pranė njė banke tė nivelit tė dytė, tė mbyllur nė datėn 31.12.2018.


DECLARED EXPENSES 2018
Expense Description
Nuk ka