Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga si deputet deri mė 31.12.2017, shuma 620 366 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from Rent
1) Tė ardhura sipas kontratės sė qirasė dt. 19.04.2017 pėr njėsinė me sip. 124.1 m2, shuma 40 000 lekė nė muaj.
2) Tė ardhura sipas kontratės sė qirasė dt. 15.09.2016 pėr ap. me sip 250 m2 nė Tiranė, bodrumin me sip. 21.06 m2 dhe garazhin me sip. 12 m2, shuma 2 000 euro nė muaj.
3) Tė ardhura sipas kontratės sė qirasė dt. 15.09.2016 pėr ap. me sip. 250 m2, bodrumit me sip. 21.06 m2 dhe garazhit me sip. 12 m2 pėr periudhėn 09.09.2017 - 31.12.2017, shuma 6 000 euro.
4) Tė ardhura sipas kontratės sė qirasė dt. 19.04.2017 pėr njėsinė me sip. 124.1 m2 pėr periudhėn 01.09.2017 - 31.12.2017, shuma 160 000 lekė.
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateNuk ka
Payments received for obligations from third parties
1) Tė ardhura pas pėrfundimit tė kontratės sė shitjes me rezervė me dt. 21.09.2017 pėr apartamentin 15, H2 me sip. 64 m2, shuma totale 4 464 000 lekė.
2) Tė ardhura nga shitja e apartamentit me sip. 53 m2 sipas kontratės dt. 18.11.2017, shuma totale 26 500 euro.
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja e llogarisė bankare nė Raiffeisen Bank, shtesė 22 421.52 euro mė 12.12.2017, qė ėshtė kundėrvlefta e kėstit tė dytė dhe tė fundit sipas kontratės sė shitjes me rezervė me dt. 21.09.2017 tė apartamentit 15, H2 me sip. 64 m2.
2) Gjendja e llogarisė personale nė Union Bank, shtesė 26 500 euro mė 12.12.2017, tė ardhura nga shitja e ap. me sip. 53 m2.
3) Gjendja e llogarisė sė pagės nė Credins Bank mė 31.12.2017, paga si deputet, 620 366 lekė.
4) Gjendja e llogarisė personale, shtesė 6 000 euro, tė ardhura nga qiraja e ap. me sip. 250 m2, bodrumit me sip. 21.06 m2 dhe garazhit me sip. 12 m2.
5) Gjendja e llogarisė personale nė Union Bank, shtesė 47 692.15 euro.
6) Kartė krediti nė Union Bank, detyrimi i mbetur pashlyer mė 31.12.2017 ėshtė 156.75 euro.
7) Bashkėshortja, Znj. Mirela Shameti, gjendja e llogarisė sė kursimit nė Bankėn Union, shtesė 321.6 euro.
8) Bashkėshortja, Znj. Mirela Shameti, gjendja e llogarisė sė kursimit nė bankėn BKT, shtesė 63.78 euro.


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description
Nuk ka