Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga kontrata e ekspertizės me KE, 19 600 euro.
2) Tė ardhura nga kontrata e mėsimdhėnies me Shkollėn e Avokatisė, 508 000 lekė.
3) Tė ardhura nga kontrata si eksperte nė aktivitet me Shoqėrinė Civile, KSHC, 900 euro.
4) Tė ardhura nga rroga si Sekretare e Pėrgjithshme e Ministrisė sė Kulturės, 1 228 764 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentTė ardhura nga kontrata e qirasė sė apartamentit nė Itali, 480 euro/muaj.
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshorti, Z. Denis Gjika, tė ardhura vjetore nga puna full time te poliambulanca "Zoja e Kėshillit tė Mirė", 2 390 688 lekė.
2) Bashkėshorti, Z. Denis Gjika, tė ardhura vjetore nga American Hospital dhe ALBIOMED, 120 000 lekė.
3) Bashkėshorti, Z. Denis Gjika, tė ardhura nga konsulenca tė ndryshme mjekėsore, 2 194 euro.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtuar 37 328 239 lekė, tė ardhura nga paga si Sekretare e Pėrgjithshme si edhe pjesa e trashėgimisė nė zbatim tė vendimit tė GJEDNJ-sė nė ēėshtjen Dume dhe Dvrorani kundėr shtetit shqiptar Shqipėrisė.
2) Gjendja e llogarisė bankare nė bankėn Societe General Strasbourg, Francė, shtuar 19 644 euro nga pagesat si eksperte e jashtme e KE-sė.
3) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtuar 18 346 lekė nga interesat e llogarive korrente dhe depozitė si dhe 503 919 lekė si rezultat i interesave vjetore dhe pagesave nga mėsimdhėnia.
4) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtuar 46 272 lekė.
5) Gjenda e llogarisė nė UniCredito Banca Romė, Itali, pakėsim vlere.
7) Deklarohet njė apartament, (pjesė e regjimit martesor 50 % me 50 % me bashkėshortin), sipas kontratės sė porosisė.
8) Bashkėshorti, Z. Denis Gjika, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtuar 921 euro.
9) Bashkėshorti, Z. Denis Gjika, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtuar me 654 869 lekė.
10) Bashkėshorti, Z. Denis Gjika, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtuar 180 euro.
11) Bashkėshorti, Z. Denis Gjika, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtuar 89 800 lekė.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description
Bashkėshorti, Z. Denis Gjika, gjendja cash tėrhequr mė parė nga njė bankė e nivelit tė dytė, pakėsuar me 70 000 dollarė, punime nė apartamentin familjar.