Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga si Sekretar i Pėrgjithshėm i Ministrisė sė Mbrojtjes, 1 253 347 lekė.
Incomes from Bonuses
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, Znj. Irena Kraja, tė ardhura nga punėsimi, 1 145 255 lekė.
2) Vajza, Znj. Enxhi Kraja, tė ardhura nga punėsimi nė Bealfh Bank New York, USA, 55 000 dollarė.
Payments received for obligations from third parties
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, pakėsuar 7 286 euro.
2) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, kursime e tė ardhura familjare ndėr vite, shtuar 1 640 933 lekė.
3) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, pakėsuar 477 euro.
4) Gjendja cash pakėsuar 11 585 498 lekė.
5) Kontratė leasing (sė bashku me bashkėshorten) marrė nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė mars 2014 pėr blerjen e njė automjeti. Detyrimi i shlyer 2 562.76 euro, detyrimi i mbetur pashlyer 8 824.74 euro.
7) Kredi bankare nė Bankėn e Shqipėrisė, marrė nė vitin 1996, 4 000 000 lekė, afati i shlyerjes 30 vjet, kėsti mujor 11 500 lekė, interesi 0 %. Shuma e shlyer 138 000 lekė, detyrimi i mbetur pashlyer 592 000 lekė.
8) Bashkėshortja, Znj. Irena Kraja, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, kursime familjare dhe tė ardhura nga puna ndėr vite, shtuar 1 564 458 lekė.
9) Bashkėshortja, Znj. Irena Kraja, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė pakėsuar 258 euro.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description
Blerė 50 % tė kuotave tė kapitalit nė kompaninė "Ergen - CO" SH.P.K, blerė me kursime dhe tė ardhura familjare, kontributi i vajzės 19 000 dollarė, vlera 90 000 euro.