Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2018
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura neto nga paga vjetore si Deputete e Kuvendit tė Shqipėrisė, 1 298 215 Lekė.
2) Tė ardhura si rimbursime tė shpenzimeve tė karburantit, 330 176 Lekė.
3) Tė ardhura si rimbursime tė shpenzimeve tė telefonisė, 204 000 Lekė.
4) Tė ardhura si shpėrblime nga pjesėmarrjet nė komisione dhe nėnkomisione parlamentare, 59 500 Lekė.
5) Tė ardhura si dieta ditore, 413 875 Lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateNuk ka
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, me burim tė ardhura nga paga, - 83 037 Lekė, e pakėsuar me 154 303 Lekė.
2) Overdraft pranė njė banke tė nivelit tė dytė, tė lidhur me llogarinė rrjedhėse tė pagės, i krijuar nė 09.02.2018 me vlerė 90 000 Lekė, tė rinovuar nė datėn 23.03.2018 me vlerė 100 000 Lekė dhe me normė interesi 12%. Gjendja e detyrimit nė 31 Dhjetor ėshtė 83 037 Lekė.


DECLARED EXPENSES 2018
Expense Description
Nuk ka