Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2018
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga paga si Deputete e Kuvendit tė Shqipėrisė, shuma 1 250 326 Lekė.
2) Tė ardhura si rimbursime tė shpenzimeve tė telefonisė dhe karburantit nga statusi i deputetit, shuma 547 354 Lekė.
3) Tė ardhura nga dieta ditore e mbledhjeve tė komisionit, shuma 413 385 Lekė.
4) Tė ardhura si honorare nga pjesėmarrja nė komisione, shuma 73 100 Lekė.
5) Tė ardhura nga paga si lektore e jashtme nė Universitetin Wisdom, pėr vitin akademik 2017-2018, shuma 96 500 Lekė.
6) Tė ardhurat nė vlerėn 2 815 Euro nga punėsimi si lektore nė zhvillimin e projekteve TEAVET-BE, kontraktuar nga Kolegji Pavarėsia Vlorė (rimbursim shpenzime udhėtime dhe dieta nė Finland, Spanjė dhe Austri).
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshorti, Z. Ariet Malaj, tė ardhura neto nga paga si pedagog nė Kolegjin Universitar tė Biznesit, shuma 1 087 206 Lekė.
2) Bashkėshorti, Z. Ariet Malaj, tė ardhura nė vlerėn 665 000 Lekė nga aktiviteti tregtar si Person Fizik, "Kontabėl i Miratuar”.
3) Djali, Z. Dritan Malaj, tė ardhura bruto nga paga si Oficer i Policisė Gjyqėsore nė Prokurorinė e Tiranės, 880 788 Lekė, tė ardhurat neto janė 688 008 Lekė.
4) Djali, Z. Dritan Malaj, tė ardhura neto nė vlerėn 60 986 Lekė nga paga si Pedagog i Jashtėm nė Kolegjin Universitar tė Biznesit.
Payments received for obligations from third partiesTė ardhura nga shitja e autoveturės tip Mercedes Benz nė bazė tė Kontratės datė 25.07.2018, shuma 9 000 Euro. Tė ardhurat janė depozituar nė datėn 26.07.2018 nė njė llogari bankare pranė njė bankė tė nivelit tė dytė.
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja e depozitės pa afat nė njė bankė tė nivelit tė dytė ėshtė shtuar me 9 000 Euro nga tė ardhurat e shitjes sė autoveturės.
2) Kredi bankare tė marrė nė 21.12.2010 nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė shumėn 35 000 Euro pėr blerje apartamenti, me normė interesi 6.14 %, me afat shlyerje 14 vite dhe kėst mujor 338 Euro pėr periudhėn 21.12.2010-17.08.2018. Kėsti mujor ėshtė ndryshuar nė 243 Euro pėr pjesėn e mbetur tė kredisė (17.08.2018-12.12.2024.), si rezultat i shlyerjes sė shumės 5 050 Euro sė detyrimit me burim tė ardhura nga dhurimi i mamasė sė subjektit nė bazė tė deklaratės noteriale 06.08.2018 dhe tė ardhura nga shitja e autoveturės. Pėr vitin 2018 ėshtė shlyer si principal dhe interesa shuma 8 892 Euro dhe gjendja e mbetur e detyrimit nė 31 Dhjetor ėshtė 14 306 Euro.
3) Bashkėshorti, Z. Ariet Malaj pėrfituar si dhurim pa asnjė kusht shumėn 600 051.28 Lekė nga mamaja nėpėrmjet transfertės bankare nė bazė tė deklaratės noteriale 06.08.2018, pasi nėna e Z. Ariet Malaj ka mbyllur depozitėn bankare pėr arsye shėndetėsore.
4) Djali, Z. Dritan Malaj, pėrfituar nėpėrmjet transfertės bankare shumėn 8 510 Euro si dhurim pa asnjė kusht nga babai Z. Ariet Malaj, nė bazė tė deklaratės noteriale datė 06.08.2018. Burimi i kėtyre fondeve ėshtė nga mbyllja e depozitės pa afat tė mamasė sė Z. Ariet Malaj.
5) Subjekti deklarohet si firmė e dytė nė depozitim e tė ardhurave tė nėnės nė njė bankė tė nivelit tė dytė me gjendje nė monedhėn Lekė (9 527 Lekė), nė monedhėn Euro (6 236 Euro) dhe nė monedhėn Dollarė (4 027 Dollarė).


DECLARED EXPENSES 2018
Expense Description
Shpenzuar pėr vitin 2018, shuma 8 892 Euro si shlyerje tė principalit dhe interesave tė kredisė bankare tė marrė nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė datėn 21.12.2010 nė shumėn 35 000 Euro.