Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga, 01.01.2016 - 31.12.2016, 1 431 221 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateBashkėshortja, znj. Ana Petromilo, tė ardhura nga paga, 01.01.2016 - 31.12.2016, 1 044 264 lekė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė 31.12.2016, 574 769 lekė.
2) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė 31.12.206, 2 022 euro.
3) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė 31.12.2016, 8 717 lekė.
4) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, nė 31.12.2016, 343 747 lekė.
5) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė 31.12.206, 2 157 euro.
6) Gjendja cash, 600 000 lekė.
7) Kredi bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, marrė nė vitin 2007 pėr blerje banese me sip. 94.5 m2, me afat shlyerje 20 vjet. Shuma e shlyer 1 930 euro, detyrimi mbetur i pashlyer 16 136 euro.
8) Bashkėshortja, znj. Ana Petromilo, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, nė 31.12.2016, 5 406 dollarė.
9) Apartament (i premtuar bashkėshortes pėr tu dhuruar nga prindrit e saj. I porositur nė rrugėn Zenel Baboci, Sipėrfaqe 125,1 dhe garazh nė katin minus dy, me vlerė 50 mijė euro. Deklarohet se ėshtė marrė nė dorėzim nė muajin dhjetor 2016 dhe deklaruesit jetojnė nė momentin deklarimit.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description
Pagesa pėr edukimin e fėmijės nė kolegj, 400 euro.