Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga dhe pagesė uniforme, nė Policinė e Shtetit pėr periudhėn 01.01.2016-31.12.2016, 1 057 081 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateBashkėshortja, znj, Matilda Veliu, tė ardhura nga paga si personel akademik me kohė tė plotė pranė Departamentit tė Ekonomiksit nė Universitetin "Ismail Qemali", orėt suplementare, honoraret si anėtare e Kėshillit tė Fakultetit si edhe si personel akademik nė Universitetin Shtetėror tė Tiranės pėr vitin 2016, 1 171 756 lekė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja e depozitės bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, nė 31.12.2016 (depozita mė parė ishte nė emėr tė bashkėshortes, tani ka kaluar nė emėr tė z. Veliu), 730 608 lekė.
2) Bashkėshortja, znj. Matilda Veliu, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė fund tė vitit 2016, kursime plus paga, 400 000 lekė.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description
Nuk ka