Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga (dhe pėr uniformė) nė funksionin e Drejtorit tė Pėrgjithshėm tė SHKB-sė nė Ministrinė e Punėve tė Brendshme, 1 504 283 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsTė ardhura tė siguruara pas heqjes dorė nga pasuria e paluajtshme, trashėguar nga prindėrit. Pjesa e tė dy bashkėshortėve i ėshtė shitur vėllait kundrejt shumės prej 1 000 000 lekė, nga tė cilat 700 000 likuiduar nė vitin 2016 dhe 300 000 do tė likuidohen nė vitin 2017.
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, znj, Anila Skėndo, tė ardhura nga paga nė detyrėn e zv.drejtores sė shkollės "Gustav Mayer", pėr vitin 2016, 590 377 lekė.
2) Bashkėshortja, znj. Anila Skėndo, tė ardhura nga paga nė shoqėrinė "Bufalo" sh.p.k, pėr vitin 2016, 599 920 lekė.
3) Vajza, znj. Kristina Skėndo, tė ardhura nga paga nė shoqėrinė "Balkan Trans Albania" sh.p.k, pėr vitin 2016, 692 616 lekė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this functionNuk ka
Others
1) Gjendja cash, 700 000 lekė.
2) Gjendja e llogarisė bankare nė fund tė vitit 2016, llogari page, 1 290 805 lekė nga tė cilat 665 885 tė mbartura nga viti 2015.
3) Bashkėshortja, znj. Anila Skėndo, gjendja e llogarisė bankare, llogari page, nė fund tė vitit 2016, 1 025 159 lekė nga tė cilat 826 320 lekė tė mbartura nga viti 2015.
4) Bashkėshortja, znj. Anila Skėndo, gjendja e llogarisė bankare, llogari page, nė fund tė vitit 2016, 621 920 lekė nga tė cilat 22 300 lekė tė mbartura nga viti 2015.
5) Vajza, znj. Kristina Skėndo, gjendja e llogarisė bankare, llogari page, 669 586 lekė.
6) Nė proces miratimi marrja e njė kredie bankare pėr pėrballimin e pagesave tė kėsteve sipas kontratės sė sipėrmarrjes me shoqėrinė "Pajton".


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description
Vazhdon likuidimi pjesor pėr kontratėn e sipėr marrjes pėr blerje apartamenti me shoqėrinė "Pajtoni" sh.p.k, nė Rrugėn e Parisit. Bonot e thesarit tė deklaruara mė parė kanė kaluar nė llogari tė shoqėrisė, "Pajtoni" sh.p.k nė 12.04.2016, nėpėrmjet njė banke tė nivelit tė dytė, vlera 3 168 000 ku zotėron 50 %.