Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga paga si deputet, 1 408 825 lekė.
2) Tė ardhura nga rimbursimi pėr shpenzime karburanti, 314 494 lekė.
3) Tė ardhura si honorare nga mbledhjet e komisioneve, 115 600 lekė.
4) Tė ardhura si dieta brenda vendit dhe pėr akomodim, 602 000 lekė.
Incomes from BonusesTė ardhura si pėrfitime pėr qira banimi, 132 339 lekė.
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateBashkėshortja, Znj. Matilda Leka, tė ardhura nga paga nė qendrėn psikosociale 'Vatra', 594 000 lekė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Llogari rrjedhėse nė Tirana Bank, pakėsim 93 782 lekė.
2) Gjendja cash, pakėsim pėr shpenzime familjare 200 000 lekė, gjendja qė mbetet 1 300 000 lekė.
3) Kredi bankare nė NBG Bank marrė mė 03.10.2016 nė shumėn 32 000 euro, me afat 10 vjet. Detyrimi i shlyer pėr vitin 2017 ėshtė 2 126 euro, detyrimi i mbetur pashlyer 29 324 euro.


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description
Nuk ka