Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2018
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhurat neto nga funksioni i Deputetes sė Kuvendit tė Shqipėrisė (paga, rimbursim tė shpenzimeve tė karburantit, rimbursim tė shpenzimeve tė telefonit, honorare dhe dieta) pėr periudhėn Janar-Dhjetor 2018, shuma 1 186 474 Lekė.
2) Tė ardhura neto nga shpėrblimi si eksperte e Decentralization and Local Development Program, shuma 510 Euro.
3) Tė ardhura nė vlerėn 76 040 Lekė nga mėsimdhėnia dhe trainime nė Universitetin “Luarasi”.
4) Tė ardhura si dieta udhėtimi nga OSCE, shuma 779 Euro.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsTė ardhura nga interesat bankare tė depozitve bankare sė bashku me bashkėshortin, shuma 253 100 Lekė.
Incomes from RentTė ardhura mujore nė vlerėn 23 800 Lekė nga qiradhėnia e banesės pėr periudhėn Janar-Dhjetor 2018.
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshorti, Z. Agron Tyli, tė ardhura nga paga (periudha 01.01.2018-04.07.
2018) dhe shpėrblime (dėmshpėrblim sa paga pėr shkak tė largimit nga puna Korrik-Dhjetor
2018), pranė Autoriteti Rrugor Shqiptar, shuma 1 127 885 Lekė.
2) Nėna e Z. Agron Tyli, tė ardhura nga pensioni pėr 12 muaj (Janar-Dhjetor
2018), kėsti mujor 20 000 Lekė.
3) Bashkėshorti, Z. Agron Tyli, tė ardhura nė vlerėn 629 000 Lekė nga interesat bankare tė Obligacioneve 10 Vjeēare.
4) Bashkėshorti, Z. Agron Tyli, tė ardhura nė vlerėn 134 300 Lekė nga interesat bankare tė Obligacioneve 10 Vjeēare.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė ėshtė 1 580 788.8 Lekė, me burim tė ardhura nga paga dhe pėrfitime tė tjera financiare nga statusi i Deputetit tė Kuvendit tė Shqipėrisė.
2) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 29 403.57 Lekė me burim tė ardhua nga interesat bankare tė obligacioneve 5 vjeēare.
3) Bashkėshorti, Z. Agron Tyli, Kartė Visa nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtesė nga paga, interesat, qiraja e shtėpisė, shtesė shuma 280 681 Lekė.
4) Bashkėshorti, Z. Agron Tyli, gjendje monetare cash, shtesė nga kursimet, 200 000 Lekė.


DECLARED EXPENSES 2018
Expense Description
Bashkėshorti, Z. Agron Tyli, shpenzuar shumėn 1 194 Euro si shlyerje tė kredisė konsumatore tė marrė nė njė bankė tė nivelit tė dytė pėr blerje automjeti, duke sjellė likuidimin total tė kredisė.