Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2015
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga dhe shpėrblime, 1 717 865 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, tė ardhura nga paga si Drejtore e Bibliotekės Publike Durrės, 678 060 lekė.
2) Djali, tė ardhura nga paga si Specialist pranė Zyrės Vendore tė Shėrbimit tė Provės Tiranė, 500 140 lekė.
3) Bashkėshortja, tė ardhura nga veprimtaria person fizik, 1 099 402 lekė.
4) Djali, shitur veturė tip Skoda Octavia, 1 600 euro.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function100%
Others
1) Gjendja e kursimeve, shtuar me 1 500 000 lekė, duke shkuar nė vlerėn 4 690 000 lekė.
2) Detyrime tė papaguara nė vlerėn 5 214 842 lekė pėr kredi bankare.
3) Gjendja e llogarisė rrjedhėse tė pagės mė 31.12.2015, 119 970 lekė, nė tė cilėn ėshtė marrė overdraft 341 000 lekė.
4) Bashkėshortja, gjendja e llogarisė rrjedhėse tė pagės mė 31.12.2015, 120 651 lekė.
5) Djali, gjendja e llogarisė rrjedhėse tė pagės mė 31.12.2015, 1 011 lekė.
6) Djali, shitur veturė tip Skoda Octavia, 1 600


DECLARED EXPENSES 2015
Expense Description
Detyrime tė paguara nė vlerėn -517 855 lekė pėr kredi bankare.