Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga punėsimi nė Universitetin Bujqėsor tė Tiranės, (01.01.2016 - 31.12.2016.), 1 620 261 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsTė ardhura nga anėtarėsia nė Bordin Mbikėqyrės tė Fondit 'Besa', (01.01.2016 - 31.12.2016.) 6 120 euro.
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja Znj. Xhire Musabelliu, tė ardhura nga punėsimi nė Posta Shqiptare SH.A, Tiranė, (01.01.2016 - 31.12.2016.) 301 484 lekė.
2) Vajza, Znj. Ada Musabelliu, tė ardhura nga punėsimi si analiste thesari nė IBM, (01.01.2016 - 31.12.2016.), 103.961 dollarė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė mė 31.12.2016, 3 516 207 lekė, pjesa takuese 50 %.
2) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė mė 26.05.2016, 1 893 lekė, pjesa takuese 50 %.
3) Gjendja e llogarisė sė pagės nė njė bankė tė nivelit tė dytė mė 31.12.2016, 4 640 lekė, pjesa takuese 50 %.
4) Gjendja e depozitės bankare me afat 3 vjet 2014-2017, nė njė bankė tė nivelit tė dytė mė 31.12.2016, 5 176 745 lekė, pjesa takuese 50 %.
5) Gjendja e llogarisė sė pagės nė njė bankė tė nivelit tė dytė mė 31.12.2016, 13 475 euro, pjesa takuese 50 %.
6) Gjendja e llogarisė sė pagės nė njė bankė tė nivelit tė dytė mė 31.12.2016, 1 100 lekė, pjesa takuese 50 %.
7) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė mė 31.12.2016, 3 314 694 lekė, pjesa takuese 50 %.
8) Pronar me 50 % i njė apartamenti nė Kavajė, hipotekuar mė 29.12.2015 me sip. 60.5 m2. Ap. ėshtė blerė me kėste nė korrik 2007 dhe ka pėrfunduar pagesa nė 2009, vlera 23 435 euro.
9) Bashkėshortja, Znj. Xhire Musabelliu, gjendja e llogarisė sė pagės nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 666 438.62 lekė, pjesa takuese 50 %.
10) Vajza, Znj. Ada Musabelliu, pronare me 100 % e njė shtėpie private me sip. 126.3 mė blerė nė vitin 2011 me kredi 30-vjeēare. Pagesa bėhet me tė ardhura mujore tė siguruara nga puna, vlera 375 000 dollarė.
11) Vajza, Znj. Ada Musabelliu, pronare me 100 % e njė autoveture tip 'Toyota Avalon' prodhim 2006, blerė me kredi 5-vjeēare qė paguhet nga tė ardhurat e punėsimit, vlera 35 000 dollarė.
12) Vajza, Znj. Ada Musabelliu, kursime nė planin IMB 401 (K) Plus Plan. KY aktivitet pėrfaqėson kursimet prej 6 % tė tė ardhurave bruto 2-javore dhe 6 % kontribut nga kompania kundrejt punonjėsit qė nga dita e parė e punėsimit nė kompani nė 28.02.2006, 108.983.59 %.
13) Vajza, Znj. Ada Musabelliu, kredi bankare marrė nė Bankėn J.P Morgan Chase pėr blerjen e shtėpisė private deri mė 31.12.2016. Detyrimi i shlyer 34 644 dollarė, detyrimi i mbetur pashlyer 259 855.58 dollarė.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description
Nuk ka