Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2015
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga paga dhe shpėrblime pranė BKT, 10 648 euro.
2) Tė ardhura nga paga dhe shpėrblime si ZvGuvernatore e Bankės sė Shqipėrisė, 2 477 144 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsTė ardhura nga honorare si Anėtare e Kėshillit Mbikqyrės sė Bankės sė Shqipėrisė, 1 171 168 lekė.
Incomes from bank interestsTė ardhura nga interesa bankare, 3 737 lekė.
Incomes from RentTė ardhura nga qira ap., 300 000 lekė.
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateBashkėshorti, tė ardhura nga paga pranė Universitetit “Aleksandėr Moisiu”, 938 403 lekė.
Payments received for obligations from third parties
1) Tė ardhura nga paketa financiare e largimit nga BKT, 21 480 euro.
2) Tė ardhura nga fondi i pėrfituar nga “Staff Support Program” nga BKT, 25 022 dollarė.
3) Tė ardhura nga Bonus i Menaxhimit tė Lartė pėr Performancėn Vjetore nė BKT, 30 000 dollarė.
Annual incomes as % of incomes from salary for this function410%
Others
1) Regjistrim i pasurisė ekzistuese mė 30.10.2015, verandė me sip. 37 m2, blerė si pjesė e ap. nė vitin 2012.
2) Gjendje e llogarisė bankare nė bankė tė nivelit tė dytė, pakėsuar me 78 000 lekė.
3) Gjendje e llogarisė bankare nė bankė tė nivelit tė dytė, shtuar me 9 euro.
4) Gjendje e llogarisė bankare nė bankė tė nivelit tė dytė, shtuar me 25 013 dollarė.
5) Bashkėshorti, gjendje e llogarisė bankare nė bankė tė nivelit tė dytė, shtuar me 100 041 lekė.
6) Djali, gjendje e llogarisė bankare nė bankė tė nivelit tė dytė, 6 821 euro.
7) Djali, gjendje e depozitės bankare nė bankė tė nivelit tė dytė, 30 027 dollarė.
8) Detyrime tė papaguara nė vlerėn 18 277 euro pėr kredi bankare pėr blerje ap.banimi marrė mė 01.05.2008 me principal 64 000 euro, afat shlyerje 10 vjet dhe interes vjetor 3.83%.


DECLARED EXPENSES 2015
Expense Description
Detyrime tė paguara nė vlerėn -6 505 euro pėr kredi bankare pėr blerje ap.banimi marrė mė 01.05.2008 me principal 64 000 euro, afat shlyerje 10 vjet dhe interes vjetor 3.83%.