Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2015
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga paga pranė Bankės sė Shqipėrisė, 3 623 329 lekė.
2) Tė ardhura nga mėsimdhėnia, 28 850 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsTė ardhura nga honorari si Anėtare e Kėshillit Mbikqyrės sė Bankės sė Shqipėrisė, 1 903 148 lekė.
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshorti,tė ardhura nga paga, 1 640 126 lekė.
2) Bashkėshorti,tė ardhura nga projekte, 142 475 lekė.
3) Bashkėshorti,tė ardhura nga interesa bankare, 104 524 lekė.
4) Djali, tė ardhura nga paga pranė shoqėrisė Gensler nė USA, 40 911 dollarė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function292%
Others
1) Gjendje e llogarisė bankare, shtuar me 260 384 lekė.
2) Gjendje e llogarisė bankare, pakėsuar me 64 889 lekė.
3) Gjendje e llogarisė bankare, pakėsuar me 34 euro.
4) Gjendje e llogarisė bankare, shtuar me 310 429 lekė.
5) Gjendje e llogarisė bankare, pakėsuar me 10 969 lekė.
6) Gjendje e llogarisė bankare, shtuar me 1 723 lekė.
7) Gjendje e llogarisė bankare, shtuar me 28 256 lekė.
8) Pronare me 29 e njė ap.banimi me sip. 96 m2, pėrfituar me trashėgimi nga prindėrit.
9) Detyrime tė papaguara nė vlerėn 10 812 110 lekė pėr kredi pėr shtėpi marrė nė Maj 2012 me principal 11 400 000 lekė dhe afat shlyerje 30 vjet.
10) Detyrime tė papaguara nė vlerėn 1 315 952 lekė pėr kredi pėr rikonstruksion marrė na Maj 2012 me principal 2 000 000 lekė dhe afat shlyerje 10 vjet.
11) Bashkėshorti, gjendje e llogarisė bankare, shtuar me 639 137 lekė.
12) Bashkėshorti, gjendje e llogarisė bankare, shtuar me 26 915 lekė.
13) Bashkėshorti, gjendje e llogarisė bankare, shtuar me 43 562 lekė.
14) Bashkėshorti, gjendje e llogarisė bankare, shtuar me 30 euro.
15) Bashkėshorti, gjendje e llogarisė bankare, pakėsuar me 97 447 lekė.
16) Bashkėshorti, gjendje e llogarisė bankare, shtuar me 929 lekė.
17) Djali, nxjerrė jashtė pėrdorimit veturėn tip Volkswagen, 5 000 dollarė.
18) Djali, gjendje e llogarisė bankare, pakėsuar me 2 413 dollarė.


DECLARED EXPENSES 2015
Expense Description

1) Detyrime tė paguara nė vlerėn -409 291 lekė pėr kredi pėr shtėpi marrė nė Maj 2012 me principal 11 400 000 lekė dhe afat shlyerje 30 vjet.
2) Detyrime tė paguara nė vlerėn -205 083 lekė pėr kredi pėr rikonstruksion marrė na Maj 2012 me principal 2 000 000 lekė dhe afat shlyerje 10 vjet.