Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2015
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga mėsimdhėnia nė UT, 1 300 000 lekė.
2) Tė ardhura nga mėsimdhėnia nė Universitetin Marin Barleti, 400 000 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsTė ardhura nga honorare si Anėtare e Kėshillit Mbikqyrės sė Bankės sė Shqipėrisė, 1 700 000 lekė.
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshorti, tė ardhura nga pensioni, 300 000 lekė.
2) Bashkėshorti, tė ardhura nga qira, 19 000 euro.
Payments received for obligations from third parties
1) Tė ardhura nga vendimi gjyqėsor i datės 22.05.2014, 1 600 000 lekė.
2) Tė ardhura nga shitja e veturės tip ML, 13 000 euro.
Annual incomes as % of incomes from salary for this function401%
Others
1) Gjendje e llogarisė bankare, shtuar me 1 600 000 lekė.
2) Bashkėshorti, gjendje e llogarisė bankare, pakėsuar nė 5 000 euro.
3) Bashkėshorti, gjendje e llogarisė bankare, shtuar nė 4 000 euro.
4) Bashkėshorti, gjendje e llogarisė bankare, shtuar nė 10 000 euro.
5) Bashkėshorti, legalizuar dy dyqane me sip. 80 dhe 85 m2 sipas akt-marrėveshjes me shoqėrinė Hawai shpk, 196 000 dollarė, pjesa takuese 100%.


DECLARED EXPENSES 2015
Expense Description
Nuk ka