Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2015
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga si lektore nė Universitetin e Durrėsit, 772 802 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsTė ardhura nga honorare si Anėtare e Kėshillit Mbikqyrės sė Bankės sė Shqipėrisė, 2 183 914 lekė.
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshorti, tė ardhura nga paga si Drejtor i Logjistikės pranė ManItalia shpk, 672 795 lekė.
2) Djali, tė ardhura nga shitja e veturės tip Audi, 10 500 euro.
3) Djali, tė ardhura nga paga si financier i projektit tė Ozonit pranė Ministrisė sė Mjedisit, 1 101 000 lekė.
4) Djali, tė ardhura nga paga si agjent shitje pranė Dekoll shpk, 165 375 lekė.
5) Djali, dhuratė nga prindėrit, 250 000 lekė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function135%
Others
1) Gjendje e llogarisė bankare, shtuar me 18 341 lekė.
2) Gjendje e llogarisė bankare, shtuar me 27 euro.
3) Detyrime tė papaguara nė vlerėn 17 144 euro pėr njė kredi marrė mė 10.01.2009 pėr blerje ap.banimi me principal 50 000 euro dhe afat shlyerje 10 vjet.
4) Detyrime tė papaguara nė vlerėn 800 000 lekė pėr kontratė huajė tė datės 28.11.2014 pėr shumėn 2 800 000 lekė.
5) Bashkėshorti, gjendje e llogarisė bankare, pakėsuar me 26 534 lekė.
13) Bashkėshorti, gjendje e llogarisė plan kursimi, shtuar me 23 730 lekė.
14) Djali, gjendje e llogarisė bankare, pakėsuar me 39 076 lekė.
15) Djali, gjendje e llogarisė bankare, shtuar me 15 201 lekė.
16) Djali, gjendje e llogarisė bankare, pakėsuar me 42 125 lekė.


DECLARED EXPENSES 2015
Expense Description

1) Detyrime tė paguara nė vlerėn -5 760 euro pėr njė kredi marrė mė 10.01.2009 pėr blerje ap.banimi me principal 50 000 euro dhe afat shlyerje 10 vjet.
2) Detyrime tė paguara nė vlerėn -1 000 000 lekė pėr kontratė huajė tė datės 28.11.2014 pėr shumėn 2 800 000 lekė.
3) Djali, blerė veturė tip Minikuper, -4 500 euro.