Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga si Guvernator i BSH, 5 487 032 lekė.
Incomes from Bonuses
1) Tė ardhura nga dieta pėr udhėtime e qėndrime jashtė vendit nga Banka e Shqipėrisė, 7 790 euro.
2) Tė ardhura nga dieta nga misioni nė FMN, 1 000 dollarė.
Incomes from Advisor / Member of BoardsTė ardhura nga honorare si Anėtar i Kėshillit Mbikėqyrės sė Bankės sė Shqipėrisė, 2 482 881 lekė.
Incomes from bank interests
1) Tė ardhura interesa nga depozitė bankare dyemėrore (Gent dhe Lutfije Sejko), 2 811 euro.
2) Tė ardhura interesa nga depozitė bankare dyemėrore (Gent dhe Lutfije Sejko), 1 022 dollar.
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateBashkėshortja, tė ardhura nga paga dhe shpėrblime pranė Tirana Bank, 4 105 405 lekė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendje depozitė bankare dyemėrore Gent dhe Lutfije Sejko, shtuar me 2 811 Euro ku burimi i shtesės ėshtė interesi bankar nga depozita me deklarim fillestar 260 000 Euro .
2) Gjendje depozitė bankare dyemėrore Gent dhe Lutfije Sejko shtuar me 55 052 dollar ku burimi I shtesės ėshtė paga vjetore, njė pjesė e llogarisė rrjedhėse dhe interes bankarė vjetor .
3) Gjendje llogari bankare, shtuar me 15 565 euro.
4) Gjendje depozitė bankare elastike, pakėsuar me 39 395 dollar tė kaluar tek depozita dyemėrore nė Usd.
5) Gjendje llogari bankare ku kalon paga, shtuar me 480 983 lekė.
6) Kontratė sipėrmarrje pėr blerje ap. banimi me sip. 209 m2 nė Tiranė, pėr tė cilėn ėshtė paguar kėsti i parė prej 87 780 euro pėrmes kredisė sė marrė dhe janė ende pa paguar 204 820 euro, pjesė e regjimit martesor.
7) Bashkėshortja gjendje e llogarisė bankare shtuar me 5 035,80 Euro
8) Bashkėshortja, gjendje llogarisė bankare, pakėsuar me 5 038 euro.
9) Bashkėshortja, gjendje llogarisė bankare, pakėsuar me 400 022 lekė.
10) Bashkėshortja, gjendje llogarisė bankare, shtuar me 466 441 lekė.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description

1) Shlyer tėrėsisht njė kredi nė banke tė nivelit tė dytė me vlerėn 80 000 euro me afat 15 vjeēar e filluar nė datėn 21.09.2016 me interes 5.6% me kėst mujor 341 euro pėr tė cilėn nė vitin 2016 ėshtė shlyer e gjithė pjesa e mbetur prej 21 253,46 euro ku 20 097, 95 euro ėshtė principali i shlyer dhe 976,25 euro ėshtė interesi.
2) Shlyer gjatė vitit 2016 shuma 3 871 euro pėr njė kredi me vlerė 52 000 euro me afat 18 vjet, filluar nė shtator 2008 me interes 2.06% dhe kėst mujor 280 euro e ku detyrimi I mbetur nė datėn 31 dhjetor 2016 ėshtė 28 475 euro.
3) kredi e marrė nga Banka e Shqipėrisė pėr blerje apartamenti me shumė 11 400 000 lekė e afat 30 vjeēar e disbursuar nė datėn 20.07. 2016 dhe me datė pėr fillim pagese mė 20.08.2018 ku interesat nė 30 vjet janė 818 985 lek.
4) Shlyer shumėn 91 171,99 lekė njė kartė kreditit VISA Card nė emėr tė tė dy bashkėshortėve me limit pėrdorimi nė shumėn 325 425 lekė.
5) Detyrim pėr ti paguar shoqėrisė ndėrtuese vlerėn e apartamentit tė pronotuar sipas kontratės sė sipėrmarrjes sė datės 30.06.2016 ku vlera totale e detyrimit 204 820 euro.