Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga paga dhe pėrfitimet nė funksionin e deputetit, 3 243 863 lekė.
2) Tė ardhura nga paga si administrator i Bashkisė Gramsh, 214 778 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsTė ardhura nga Kėshilli i Qarkut Elbasan, 367 929 lekė.
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentTė ardhura nga qira objektit karburant, 240 000 lekė.
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateNuk ka
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function125%
OthersLegalizuar ndėrtesė me sip. 211.6 m2 nė Gramsh, nė tė cilėn ėshtė pronare e 27% ose 58 m2, nė vlerėn 500 000 lekė.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description

1) Shlyer nė vitin 2016 -266 695 lekė pėr njė kredi marrė mė 12.01.2011 me principal 4 399 851 lekė dhe afat maturimi 180 muaj. Detyrimi I mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 3 198 460 lekė.
2) Shlyer nė vitin 2016 -171 449 lekė pėr njė kredi marrė mė 28.04.2014 pėr vėllain e bashkėshortit, me principal 1 020 000 lekė dhe afat maturimi 68 muaj. Detyrimi I mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 620 736 lekė.
3) Shlyer nė vitin 2016 -190 000 lekė pėr njė overdraft marrė mė 28.08.2015 pėr vlerėn 190 000 lekė dhe afat maturimi 24 muaj.