Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga, pėrfitimet e tjera financiare dhe bonuset si deputet, 2 656 689 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshorti Arben Hajdarmataj, tė ardhura nga paga pranė EUROSIG sha, Janar-Gusht 2016, 334 400 lekė.
2) Bashkėshorti, tė ardhura nga paga pranė INSIG sha, Shtator-Dhjetor 2016, 407 392 lekė.
3) Vjehrri, tė ardhura nga pensioni, 208 656 lekė.
4) Vjehrra, tė ardhura nga pensioni, 181 968 lekė.
5) Bashkėshorti, tė ardhura nga qira banese, 22 467 dollar.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function100%
Others
1) Gjendje e llogarisė bankare, shtuar me 2 656 689 lekė.
2) Gjendje e llogarisė bankare, pakėsuar me 1 944 709 lekė.
3) Bashkėshorti, gjendje e llogarisė bankare, shtuar me 22 467 dollar.
4) Bashkėshorti, gjendje e llogarisė bankare, pakėsuar me 14 000 dollar.
5) Bashkėshorti, gjendje e llogarisė bankare, shtuar me 761 364 lekė.
6) Bashkėshorti, gjendje e llogarisė bankare, pakėsuar me 2 246 985 lekė.
7) Gjendje depozitės bankare mė 31 dhjetor, 30 125 dollar.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description

1) Shlyer nė vitin 2016 vlera -3 453 euro pėr njė kredi pėr shtėpi banimi marrė nė vitin 2009 me principal 73 000 euro dhe kėst mujor 420 euro. Detyrimi i mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 52 086 euro.
2) Vajza Ariela Hajdarmataj, blerė makinė, 300 000 lekė.