Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga paga dhe pėrfitimet nė funksionin e deputetit, 2 878 104 lekė.
2) Tė ardhura nga mėsimdhėnia pranė Universitetit tė Elbasanit dhe “Albanian University”, 200 000 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateNuk ka
Payments received for obligations from third partiesTė ardhura nga shitje veture, 70 000 lekė.
Annual incomes as % of incomes from salary for this function107%
Others
1) Mbyllur kredi bankare pėr shtėpi mė 18.10.2016.
2) Mbyllur kredi konsumatore mė 04.04.2016.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description

1) Blerė veturė nė vlerė -700 000 lekė.
2) Shlyer nė vitin 2016 vlera -164 880 lekė pėr kredi pėr blerje makine dhe shpenzime tė tjera marrė mė 05.04.2016 me principal 1 370 000 lekė dhe kėst mujor 20 610 lekė. Detyrimi i mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 1 264 972 lekė.