Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura neto nga paga si gjyqtare, 1 155 378 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsTė ardhura neto tė pėrfituara nga honoraret pėr pjesėmarrjen si anėtare nė mbledhjet e Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė, 14.12.2015 - 31.12.2016, janė 102 000 lekė.
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshorti, Z. Gerd Hoxha, tė ardhura nga Universiteti Europian i Tiranės pėr studime doktorature, 2 000 euro, pjesa takuese 50 %.
2) Bashkėshorti, Z. Gerd Hoxha, tė ardhura nga paga si gjyqtar, 1 140 884 lekė.
3) Bashkėshorti, Z. Gerd Hoxha, tė ardhura nga paga si ekspert dhe pedagog i jashtėm i Shkollės sė Magjistraturės, 76 040 lekė.
Payments received for obligations from third parties
Annual incomes as % of incomes from salary for this functionNuk ka
Others
1) Tė ardhura nga shitja e automjetit tip 'Citroen C4', vlera 10 500 euro, pjesa takuese 50 %.
2) Gjendja cash, kursime nga deklaruesja dhe bashkėshorti, 500 000 lekė.
3) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė niveli tė dytė, e pėrbashkėt me bashkėshortin, 50 % secili, 4 003.5 euro.
4) Deklaruesja ėshtė dorėzanė nė kredinė bankare pėr shtėpi marrė nga bashkėshorti, Z. Gerd Hoxha mė 09.06.2011 nė shumėn 5 000 000 lekė, sipas VKM nr. 600, dt. 12.09.2007 me normė interesi 4 %, afat shlyerje deri mė 13.06.2036. Detyrimi i shlyer, 318 673.56 lekė, detyrimi i mbetur pashlyer, 4 288 786 lekė.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description

1) Shpenzime pėr blerje ap. me sip. 126.5 m2 nė Vlorė nė bashkėpronėsi me bashkėshortin, (50 % secili), blerė me kursime tė ēiftit, vlera 55 452 euro.
2) Shpenzime pėr blerjen e njė automjeti tip 'Toyota' nė bashkėpronėsi me bashkėshortin, (50 % secili), vlera 5 000 euro.
3) Pakėsim i tė ardhurave pėr shkak tė blerjes sė automjetit nėpėrmjet shlyerjes totale tė kredisė sipas kontratės sė qirasė financiare (leasing) tė Znj. Elbana Lluri dhe Z. Gerd Hoxha me shoqėrinė 'Tirana leasing', 3 056 euro.