Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2015
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga Paga si Gjyqtar 1 145 909 (njė milion e njėqind e dyzet e pesė mijė e nėntėqind e nėntė) Lekė.
Incomes from Bonuses
Incomes from Advisor / Member of BoardsTė ardhura nga puna si pedagog i jashtėm dhe ekspert pranė Shkollės sė Magjistraturės 135 750 lekė.
Incomes from bank interests
Incomes from Rent
Incomes from Businesses and Entrepreneurship
Incomes from Shares
Incomes from Publications and Copyright
Incomes from Heritage Rights
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateTė ardhura paga e bashkėshortes si gjyqtare 799 794 lekė.
Payments received for obligations from third parties
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
OthersPakėsuar kursimet gjatė vitit 2015 me 800 000 lekė.


DECLARED EXPENSES 2015
Expense Description

1) Paguar gjatė 2015 kredi pėr shtėpi nė vlerėn 337 795 lekė, kredia nė vlerėn 5 000 000 shlyhet deri mė 2036, shuma mbetur pa shlyer nė 31 dhjetor 2015 ėshtė 4 429 910 lekė.
2) paguar gjatė vitit 2015 vlera prej 2 214 euro e qirasė leasing dhe zonjės Elbana Lluri pėr njė makinė, shuma e leasing mbetur pa paguar nė 31 dhjetor 2015 ėshtė 2 860 euro.