Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga si Kryetar i Bashkisė Divjakė, 1 088 940 Lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentTė ardhura me vlerė 14 000 Lekė nga kontratat e qirasė tė lidhura gjatė vitit 2016.
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipTė ardhura nga prodhimet bujqėsore dhe vreshtaria, 2 624 880 Lekė.
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, tė ardhura nga biznesi i prodhimit tė pijeve alkoolike, 1 892 943 Lekė.
2) Bashkėshortja, tė ardhura nga paga si mėsuese gjimnazi, 581 602 Lekė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Pakėsim me 1 815 260 Lekė nė llogarinė nga paga.
2) Bashkėshortja, shtesė me 125 400 Lekė nė llogarinė nga paga si mėsuese.
3) Shtesė me 989 700 Lekė nga tė ardhurat e biznesit tė prodhimit tė pijeve alkoolike nė emėr tė bashkėshortes.
4) Dhėnė hua personave fizikė, detyrimi nuk ėshtė kthyer ende.


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description
Nuk ka