Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura neto nė vlerėn 1 144 854 Lekė nga paga si Gjyqtare.
2) Tė ardhura nė vlerėn 195 592 Lekė nga pagesa si Eksperte e Qendrės L.I.S.T.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsTė ardhura nė vlerėn 34 000 Lekė nga honoraret si anėtare e KLD-sė.
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateBashkėshorti, Z. Gazmend Kadi, tė ardhura nė vlerėn 44 000 Dollarė si nėnkontraktor nė fushėn e transportit nė SHBA. Saktėsimi i shumės do tė bėhet pas datės 01 Prill 2018, datė kur pėrfundon deklarimi nė zyrėn e taksave nė SHBA.
Payments received for obligations from third partiesTė ardhura nė vlerėn 70 000 Lekė nga shitja e automjetit Mercedes Benz, me vit prodhimi 1997 tė blerė nė vitin 2007. Pėr automjetin nė pronėsi tė bashkėshortėve (50% secili) shitja ėshtė bėrė sipas kontratės noteriale datė 07.12.2017.
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Shtuar me 50 991 Lekė, llogaria rrjedhėse nė emėr tė Znj. Kadi, me burim tė ardhura nga paga si gjyqtare dhe nga honoraret si anėtare KLD-sė gjatė vitit 2017.
2) Bashkėshortėt kanė shtuar me 16 779 Dollarė depozitėn bankare nė SHBA me burim tė ardhura nga punėsimi i Z. Kadi nė SHBA.
3) Bashkėshorti, Z. Gazmend Kadi, depozitė nė SHBA nė emėr tė shoqėrisė KPK Services Llc (100% nė pronėsi tė Z.Kadi). Shtuar gjendja e depozitės me 5 028.83 Dollarė me burim tė ardhura nga punėsimi nė SHBA.
4) Bashkėshortėt kanė shtuar me 6 649.34 Dollarė llogarinė rrjedhėse nė emėr tė Znj. Kadi me burim tė ardhura nga punėsimi i Z.Kadi nė SHBA.
5) Znj. Kadi nė bazė tė kontratės noteriale datė 14.04.2017 ėshtė bėrė pronare nė masėn 100% e automjetit Mercedes Benz me vit prodhimi 2006. Automjeti ėshtė blerė nė shumėn 6 250 Euro me burim tė ardhura nga punėsimi i bashkėshortėve.
6) Bashkėshortėt kanė marrė nė Alpha Bank nė datėn 31.03.2008, kredi bankare nė shumėn 85 000 Euro, pėr blerje apartamenti, shlyerje kredie tė mėparshme dhe mobilim apartamenti, me afat shlyerje 20 vite (31.03.2008-03.04.
2028) dhe me kėst mujor 595 Euro. Kėsti i kredisė ka ndryshuar nė vlerėn 156.87 Euro qė nga data 04.05.2015, si rrjedhojė e ristrukturimit tė kredisė (datė 02.03.
2015) pasi ėshtė bėrė njė shlyerje tė parakohshme nė shumėn 10 238.77 Euro. Detyrimi i likuiduar nė vitin 2017 ėshtė 1 843.9 Euro ndėrsa gjendja e mbetur pėr tu shlyer nė 31.12.2017 ėshtė 15 730.31 Euro.


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description

1) Shpenzuar shuma 6 250 Euro pėr blerjen e automjetit Mercedes Benz sipas Kontratės noteriale datė 14.04.2017.
2) Bashkėshortėt kanė shpenzuar shumėn 1 843.9 Euro si shlyerje tė principalit (1 243.49 Euro) dhe interesave (600.41 Euro) tė kredisė bankare tė marrė nė Alpha Bank nė 31.03.2008 nė shumėn 85 000 Euro pėr blerje apartamenti, shlyerje kredie tė mėparshme dhe mobilim apartamenti.