Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2013
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga paga dhe shpėrblimet si Kryetar Bashkie 820 868 lekė.
2) Tė ardhurat nga projekti "Smart Culture" 114 052 lekė.
Incomes from Bonuses
1) Tė ardhura nga bonuset si Kryetar Bashkie 540 000 lekė.
Incomes from Advisor / Member of Boards
1) Tė ardhurat si anėtar i Kėshillit tė Qarkut 46 800 lekė.
Incomes from bank interests
1) Tė ardhurat nga interesat nė Bono Thesari 6 066 352 lekė. Tė ardhurat janė pjesė e regjimit martesor.
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja: tė ardhura nga paga 306 000 lekė.
2) Vajza: tė ardhura nga paga 564 000 lekė.
3) Djali: tė ardhura nga paga 265 000 lekė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function555%
Others
1) Marrje kredie nė vlerėn 2 700 000 lekė pėr blerje makine.


DECLARED EXPENSES 2013
Expense Description

1) Totali i blerjeve Bonosh Thesari 6 000 000 lekė. Investimi ėshtė pjesė e regjimit martesor.
2) Blerje automjeti nė vlerėn 2 749 000 lekė me kredi bankare.
3) Detyrime tė paguara nė vlerėn 351 000 lekė pėr njė kredi bankare tė marrė pėr blerjen e makinės.
4) Shpenzim i vlerės 300 000 lekė nga gjendja monetare, e paspecifikuar.