Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga dhe pagesa e lejes sė zakonshme nė Policinė e Shtetit, pėr periudhėn 01.01.02016 - 31.12.2016, 1 211 373 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateBashkėshortja, znj. Enkelejda Tarkaj, tė ardhura nga paga si punonjėse e OSSHE, Tiranė, pėr periudhėn 01.01.2016 - 31.12.2016, 594 708 lekė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja e llogarisė bankare, llogari page, nė njė bankė tė nivelit tė dytė, pakėsuar me 56 000 lekė.
2) Tė ardhura nga shitja e autoveturės tip 'BMW', pasqyruar nė deklarimin para fillimit tė detyrės, 5 000 euro.
3) Shpenzime pėr blerje automjeti tip 'Mercedez Benz' B200, vit prodhimi 2007 e cila ėshtė blerė nė tetor tė vitit 2016 me tė ardhura nga shitja e autoveturės BMW, nė emėr tė djalit, Skerdi Tarkaj, 5 000 euro.
4) Bashkėshortja, znj. Enkelejda Tarkaj, gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė 31.12.2016, kursime nga paga, 70 000 lekė.
5) Bashkėshortja, znj. Enkelejda Tarkaj, gjendja e llogarisė rrjedhėse, tė ardhura nga paga, nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė 31.12.2015, 85 000 lekė.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description
Nuk ka