Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura neto tė vitit me vlerė 1 301 796 Lekė nga paga si Kryetar i Bashkisė Lushnje
Incomes from Bonuses
1) Tė ardhura me vlerė 120 000 Lekė nga rimbursimi i shpenzimeve pėr telefon.
2) Tė ardhura me vlerė 360 000 Lekė nga rimbursimi i shpenzimeve pėr transport.
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateNuk ka
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
OthersNuk ka


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description
Ėshtė shlyer shuma prej 15 800 Euro pėr kredinė e marrė pranė NBG Bank, me principal 183 000 Euro, me kėst mujor 1 256,12 Euro dhe afat 20 vjeēar. Kredia ėshtė marrė nė datė 04.03.2008 dhe gjendja e mbetur e detyrimit nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 116 765,11 Euro.